Bratislavčanka Jana má netypické zamestnanie: Je taxikárkou už 5 rokov, ľudí vozí najmä v noci

Bratislavská taxikárka Jana Sekerová
Foto: Jana Sekerová

Rozprávali sme sa s bratislavskou vodičkou taxislužby Janou.

Pre spoločnosť Bolt jazdí Jana už 5 rokov, k tejto práci sa dostala cez kamaráta z taxislužby. Profesionálnou vodičkou je od 33 rokov, teda už 23 rokov. Prečítajte si o jej práci viac.

Radšej jazda za svetla

Jana má dve zamestnania, jedným z nich je už spomínaná práca vodičky. Keďže druhé zamestnanie vykonáva v nočných hodinách, nemá denný harmonogram ako bežne pracujúci človek – ráno budíček a ísť do práce, poobede návrat z práce a večer spánok.

„Jazdiť začínam okolo tretej poobede a končím najneskôr o polnoci kvôli druhému zamestnaniu, ktoré vykonávam len v nočných hodinách. Doobeda tiež nejazdím, keďže človek sa musí aj vyspať,“ vysvetľuje Jana. Priznáva však, že príjemnejšia a istejšia je jazda za svetla.

Bratislavská taxikárka Jana Sekerová
Foto: Jana Sekerová

Koronavírus pripravil mnohých ľudí pred niekoľkými mesiacmi o časť príjmu, niektorých úplne o zamestnanie. Taxislužby boli odstavené, pretože neboli zákazníci. Sympatická vodička však bez príjmu úplne neostala a to vďaka ďalšiemu zamestnaniu.

Iba 1 negatívny zážiitok 

Zaujímalo nás, aký typ zákazníkov si k Jane do auta sadá. Sú to vraj skôr mladšie ročníky, pretože Bolt funguje na objednaní taxi cez aplikáciu. Nájdu sa však aj výnimky – starí ľudia, ktorí patria k „moderným“ dôchodcom a dokážu si v mobile nainštalovať aplikáciu.

Ako je to so zhovorčivosťou zákazníkov? „Niektorí sa s vami nemajú problém rozprávať ako s najlepším priateľom, inokedy neprehodia ani jedno slovo. No vo väčšine prípadov po mojej otázke, ako sa majú, aký mali deň, sa zvyknú rozrozprávať, nech majú náladu akúkoľvek. Dokonca sa im niekedy aj zlepší. Pokiaľ však človek nemá chuť komunikovať, nemám s tým najmenší problém,“ opisuje Jana.

Bratislavská taxikárka Jana Sekerová
Foto: Jana Sekerová

Keďže Jana jazdí aj vo večerných hodinách, nevyhne sa podivným či podguráženým zákazníkom. Za celú dobu jazdenia si pamätá iba 1 negatívny zážitok s opitým pánom. „Okrem ´šarmu a empatie´ mám v aute malý vyskakovací nôž, ktorý nosím pre praktické využitie pri druhej práci,“ príznava s úsmevom. Ak je však zákazník nepríjemný, môže ho cez aplikáciu ohodnotiť či nahlásiť.

Bez predsudkov

Vodiči taxislužieb sú väčšinou muži, vidieť ženu taxikárku je rarita. Môžu tak vzniknúť v tejto brandži aj predsudky od mužských kolegov či zákazníkov.

Jana je však bez negatívnej skúsenosti, s niečím takým sa nestretla. Mužskí zákazníci sú podľa jej slov dokonca milo prekvapení jej vodičskými zručnosťami.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk