Bratislavčanky, pozor: Na železničnej stanici číha bezdomovec a obťažuje ženy

obťažovanie
Foto: ilustračné, Gettyimages

Študentka univerzity bola vypovedať na polícii. Muž je momentálne zadržaný.

Bratislavská hlavná stanica je známa ako miesto, kde sa vyskytujú bezdomovci a rôzne typy ľudí. Mladé dievčatá a ženy by sa mali mať pred týmto miestom na pozore. Ako upozornila na sociálnej sieti mladá študentka, na stanici sa vyskytuje jeden „odvážny“ muž.

Obchytkáva ženy

Študentka tvrdí, že dotyčného stretávajú v spoločnosti ženy. Obaja sú podľa nej bezdomovci. Muž je vysokej a štíhlej postavy, má hnedé vlasy a na hlave zo zadnej časti plešinu. Môže mať približne 50 rokov.

„Pán je dosť sebavedomý, chodí od ženy k žene a dotýka sa rôznych častí tela. A nie sú to len letmé dotyky, sú cielené, presne vie, čo robí. Má odvahu pristúpiť k žene aj spredu a dotknúť sa jej hrude alebo nohy,“ opísala.

Nezostaňte ľahostajní

Študentka zažila obťažovanie na vlastnej koži. Nenechala však nepríjemnosť bez povšimnutia a rozhodla sa vypovedať na polícii. Muž je zadržaný, no ako priznala mladá žena, nevie, dokedy.

Na záver všetkým odkazuje, aby v prípade, že sa stanú svedkami, nezostali ľahostajní a kontaktovali políciu. „Ak sa ale budeme na takéto veci len prizerať, alebo ak sa nedajbože niekto stane obeťou a nenahlásil to, agresori ostanú nepotrestaní a môže sa stať, že začnú naberať odvahu na odvážnejšie a závažnejšie útoky. Skúsme sa prosím chrániť navzájom. Bez výpovedí obetí a svedkov nebudú delikventi potrestaní a môžu niekomu veľmi vážne ublížiť,“ dodala.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk