Bratislavčanom chýbal na Dňoch Petržalky ohňostroj, napriek tomu si podujatie užili

Dni petrzalky koncert inekafe.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Bratislavčania si opäť prišli na svoje. V sobotu 16. júna sa konalo obľúbené podujatie Dni Petržalky na dostihovej dráhe v Petržalke. 

Ohňostroj patrí k jedným z dôvodov, prečo obyvatelia hlavného mesta navštevujú podujatia Bratislavský majáles či Dni Petržalky. Mnohí Petržalčania zostali sklamaní, keď v programe tohto ročníka nenašli tradičný polnočný ohňostroj, ktorý ukončuje celé podujatie. Niektorí aj napriek tomu zavítali pred polnocou na dostihovú dráhu, s nádejou, že si vychutnajú farebné divadlo na nočnej oblohe. Po poslednom koncerte sa však nekonal žiaden ohňostroj a Bratislavčania zostali sklamaní. 

Podujatie dni petrzalky ludia.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Návšteva skvelých koncertov sa skutočne oplatila 

Napriek tomu sa podujatie Dni Petržalky tešilo obrovskej návštevnosti. K príjemnej atmosfére prispelo aj počasie, ktoré bolo bez dažďa a najmä vo večerných hodinách nebolo príliš horúce.

Inekafe dni petrzalky.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Koncerty odštartovala o 14. hodine skupina Blue Zodiac. Následne pokračovali skupiny Števo Gajdoš Trio, Arzén a Samuel Tomeček so svojou skupinou. Po nich sa predstavili Modus Memory so špeciálnym hosťom Mirkou Partlovou. Diváci sa počas vystúpenia tejto skupiny potešili aj hitu Janka Lehotského Dievčatá. Po tomto koncerte nasledovali tri najlákavejšie hviezdy celého večera.

Koncert dni petrzalky.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Krátko po 20. hodine nastúpila na pódium skupina Inekafe už v novej zostave s basgitaristom Vladom Bisom, ktorý nastúpil do kapely začiatkom tohto roka. Skupina odohrala Počas hodinového koncertu svoje najväčšie hity ako Ráno, Ružová záhrada či 30. február. Hudobníci tejto kapely odohrali aj svoje najnovšie hity. Kapela ukončila koncert skladbou Ďakujeme vám.

Po skupine Inekafe pokračovala najväčšia hviezda, známa belgická speváčka Kate Ryan. Na hlavnom pódiu predviedla skvelý spevácky výkon, ktorý dopĺňali štyri šikovné tanečnice. Aj vďaka nim vládla na podujatí skvelá nálada a ľudia tancovali v rytme hudby. Po tejto speváčke privítali návštevníci s nadšením skupinu Tublatanka na čele s Maťom Ďurindom. Spevák sršal počas celého vystúpenia pozitívnou energiou. Atmosféru dopĺňali ohňové, ale aj dymové efekty.

Inekafe koncert.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Program pre najmenších zahŕňal vozenie na koníkoch

Okrem skvelých koncertov si návštevníci užili aj bohatý sprievodný program. Obľúbenou súčasťou tohto podujatia sú kolotoče pre deti i dospelých, ktoré pravidelne stoja najmä pred areálom, ale aj na jeho začiatku. Organizátori prichystali tiež ukážky sebaobrany. Pre najmenších boli v areáli vystavené dravce ako orol skalný či plamienka driemavá. Detičky sa mohli povoziť na koníkoch a vyskákať sa na nafukovacom hrade. V celom areáli sa nachádzali stánky s bohatým výberom jedla, či už išlo o slovenské alebo zahraničné jedlá.

Sovy dni petrzalky podujatia.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk
Kolotoce dni petrzalky podujatia.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk