Bratislavčanov čaká ďalší dostihový sviatok

Dostihy sport jazdectvo.jpg
ilustračné: pixabay.com

Milovníci dostihového športu sa môžu tešiť na jedno z najväčších podujatí sezóny. Bratislavčanov čaká 26. Slovenské derby.

Na dostihovej dráhe v Starom háji sa opäť bude konať atraktívne podujatie pre milovníkov koní a dostihov. V nedeľu 15. júla sa uskutoční 26. Slovenské derby. Toto veľkolepé podujatie začína netradične o 12.30 hod. Organizátori sa tak rozhodli, pretože nechcú, aby sa začiatok podujatia kryl so začiatkom podujatia Tour de France 2018. Prvé dostihy tohto dňa s názvom 26. Slovenské derby sa preto pobežia o 13. hodine.

Počas tohto dostihového dňa sa pobeží osem rovinových dostihov s celkovou dotáciou takmer 120- tisíc eur. Diváci sa môžu tešiť na šprinty o dĺžke 1 200 metrov, ale aj na dostihy, kde kone preveria okrem rýchlosti aj svoju vytrvalosť na dĺžke 2 600 metrov.

Treba prísť v klobúku

V rámci sprievodného program rozozvučí areál swingová skupina Funny Fellows, ktorá bude hrať počas celého popoludnia. Súčasťou tohto podujatia bude aj súťaž o najkrajší Detský klobúčik a súťaž o Najelegantnejšiu dámu v klobúku. Prvá súťaž bude vyhodnotená o 14.05 hod. a druhá o 14.40 hod. Dámy a slečny, ktoré navštívia dostihy v klobúku majú vstup na akciu zadarmo. Najmenší sa môžu tešiť aj na maľovanie tváričiek či na vozenie na koníkoch od 14. do 16. hodiny. Odvážlivci si môžu vyskúšať ródeo býka. Zlatým klincom celého programu bude tombola s tridsiatimi cenami o 16. hodine.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk