Bratislavčanov čakajú počas majstrovstiev sveta v hokeji výrazné dopravné obmedzenia

bratislava-mesto-doprava-parkovacia-politika-gettyimages
Ilustračná foto: gettyimages

V okolí štadióna Ondreja Nepelu vytvoria regulovanú dopravná zóna.

Bratislavčanov čakajú počas majstrovstiev sveta v hokeji, ktoré sa uskutočnia v Bratislave a v Košiciach 10. – 26. mája, výrazné dopravné obmedzenia. Informovali o tom v stredu na stretnutí s novinármi predstavitelia bratislavského magistrátu, organizátori majstrovstiev a zástupcovia mestskej i štátnej polície. Všetky dopravné obmedzenia začnú platiť 9. mája. Najvýraznejšie pocítia obmedzenia obyvatelia, ktorí bývajú v blízkosti Zimného štadiónu Ondreja Nepelu. Tu vytvoria zónu regulovanej dopravy, do ktorej budú môcť vojsť svojím autom len obyvatelia danej regulovanej zóny. Týka sa to predovšetkým ulíc Vajnorská, Trnavská cesta, Bajkalská, Jégeho a Záhradnícka.

Na vstup do regulovanej zóny bude dohliadať mestská polícia. Obyvatelia, ktorí majú trvalý alebo prechodný pobyt v tejto zóne, sa pri vstupe budú musieť preukázať občianskym preukazom, na ktorom má byť uvedené trvalé alebo prechodné bydlisko v zóne. V prípade, že obyvatelia nemajú túto informáciu uvedenú na občianskom preukaze, môžu si vybaviť rezidenčnú kartu na miestnych úradoch Bratislava II alebo Bratislava III. Na vydanie rezidenčnej karty musí žiadateľ dodať nájomnú zmluvu alebo podobný dokument, ktorý ho oprávňuje žiadať o túto kartu na vstup do regulovanej zóny. Rezidenčné karty začnú vydávať 9. apríla.

Ďalšie dopravné obmedzenia sa budú týkať hlavne Trnavskej cesty a Bajkalskej ulice. Prejazd Trnavskou cestou od križovatky s Bajkalskou ulicou po Trnavské mýto bude regulovať polícia. „Chcel by som vyzvať občanov, aby sa pred, počas a po zápasoch vyhli Trnavskej ceste, pretože v tom čase tam očakávame najväčší nápor fanúšikov,“ uviedol riaditeľ krajského dopravného inšpektorátu Milan Pilip. Pozdĺž Trnavskej ulice takisto postavia betónové zábrany, ktoré majú chrániť občanov pred prípadnými teroristickými útokmi.

Návštevníci majstrovstiev môžu okrem využitia platených parkovísk v blízkosti štadióna využiť aj záchytné parkoviská. Celkovo štyri záchytné parkoviská majú kapacitu viac ako 1 200 áut a takmer 80 autobusov. Tri parkoviská – na Tyršovom nábreží, futbalový štadión ŠKP Dúbravka a na Zlatých pieskoch, sú blízko električiek, takže návštevníci sa pomerne rýchlo dostanú k štadiónu. Z parkoviska na Technickej ulici zabezpečia kyvadlovú dopravu.

Mestskú hromadnú dopravu (MHD) počas majstrovstiev posilnia, predovšetkým zo záchytných parkovísk. „Držitelia lístkov na hokejový zápas budú mať v daný hrací deň MHD zadarmo. Očakávame, že ľudia, ktorí prídu na zápas, už majú lístok a hlavné mesto im chce vyjsť v ústrety tým, že keď zaparkujú na záchytnom parkovisku, už nemusia platiť za prepravu MHD,“ povedal viceprimátor Bratislavy Juraj Káčer. Mesto má takisto dohodu s cechom taxikárov. Chcú predísť tomu, aby taxikári nezneužívali majstrovstvá na to, že budú účtovať predražené cestovné. Počas minulých majstrovstiev v roku 2011 boli taxíky označené nálepkou fair play, ktorá zaručovala, že konkrétny taxikár sa riadi etickým kódexom a neoklame cestujúceho. Podobné označenia plánuje mesto po dohode s taxikármi aj počas tohtoročných majstrovstiev.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk