Bratislavčanov naladia na zdravý životný štýl Jarné vegánske hody

Jablka ovocie pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Pre všetkých milovníkov vegánstva je tu dobrá správa. Blíži sa obľúbené podujatie s názvom Jarné vegánske hody.

Toto podujatie zamerané na zdravý životný štýl sa bude už tradične konať v Starej tržnici. Tentoraz však organizátori prichádzajú s novinkou a návštevníci si budú môcť vychutnať toto podujatie aj vonku pred tržnicou. Jarné vegánske hody sa budú konať 8. apríla.

Ide o neziskové podujatie, ktorého cieľom je propagácia práv zvierat, ochrany životného prostredia a zdravého životného štýlu.

Tento rok aj novinky

Návštevníci sa môžu tešiť na jedlo, ktoré sa pripravuje a konzumuje bez živočíšnych produktov. Pre tých, ktorí radi varia, budú pripravené kuchárske show a zaujímavé prednášky. Záujemcovia si budú môcť vyskúšať  kozmetiku, ktorá nie je testovaná na zvieratách. Pomocou zariadenia virtuálnej reality si záujemcovia budú môcť pozrieť film iAnimal.

Organizátori chcú tento rok zanechať čo najmenšiu uhlíkovú stopu, preto prichystajú kompostovateľný riad a umývateľné poháre.

Šesťtisíc záujemcov

Vstup na podujatie je zadarmo, takže ho môžu bez problémov navštíviť aj zvedavci, ktorí doteraz tento životný štýl neokúsili. Počas šiestich ročníkov mali návštevníci možnosť ochutnať jedlá od takmer dvoch desiatok reštaurácií. Jarné vegánske hody sa tešia úspechu. Na sociálnej sieti potvrdilo svoju účasť takmer 6 000 záujemcov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk