Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Klientske centrum Bratislava
11
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
31. januára 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015

V Bratislave dnes slávnostne otvorili klientske centrum. Pozrite sa, ako vyzerá

Predseda vlády Robert Fico spolu s ministrom vnútra Robertom Kaliňákom dnes slávnostne otvorili Klientske centrum pri Okresnom úrade Bratislava (OÚ BA) na Tomášikovej ulici 46. Pásku s nimi prestrihli i prednosta okresného úradu Bratislava Maroš Karšňák a starosta mestskej časti Nové Mesto Rudolf Kusý. Centrum začne pre verejnosť fungovať v skúšobnej prevádzke v pondelok 1. februára o 8. hodine, na ostrú prevádzku nabehne 1. marca.

„Predpokladáme, že zajtra ráno tu bude veľký ruch a veľa ľudí. Toto centrum je symbolom moderného štátu, symbolom poskytovania moderných služieb, ktoré budú poskytované na profesionálnej úrovni a ktoré budú ľuďom výraznou mierou šetriť čas,“ povedal na brífingu po slávnostnom otvorení premiér.

Klientske centrum v Bratislave je 44., ktoré otvorili, do volieb ich bude ešte päť. Spolu ich však bude 79, zvyšné by mali byť otvorené v tomto roku. „Človek si tu vybaví všetko, čo potrebuje k svojmu životu. Je to napríklad občiansky preukaz, vodičský preukaz, prevod auta, je tu oddelenie pre živnostníkov, aj pobočka Slovenskej pošty. Očakávame, že sem príde aj Sociálna poisťovňa, že tu bude daňový úrad, že tu bude mať Všeobecná zdravotná poisťovňa svoju pobočku,“ vysvetlil Robert Fico s tým, že všetko, čo občan potrebuje, vybaví na tomto mieste. Požiadal však ľudí o toleranciu, pretože ide podľa neho o nové pracovisko, ako aj nové technológie.

Klientske centrum Bratislava
Zľava: Prednosta okresného úradu Maroš Karšňák, minister vnútra SR Robert Kaliňák, predseda vlády SR Robert Fico, starosta Nového Mesta Rudolf Kusý počas otvorenia Klientskeho centra pri Okresnom úrade Bratislava. Foto: SITA

Podľa ministra vnútra Roberta Kaliňáka je klientske centrum určitým míľnikom, pretože znamená zavŕšenie jednotlivých etáp, v rámci ktorých sa rezort snaží sústrediť reformu ESO práve na zvýšenie kvality služieb poskytovaných občanom. „Bratislava veľmi intenzívne trpela nedostatkovými orgánmi, ktoré fungovali nie veľmi dobre a dostatočne kapacitne,“ priblížil.

Klientske centrum má takmer 11-tisíc štvorcových metrov, pred ním je parkovisko s rozlohou dva hektáre, ktoré ponúka 531 parkovacích miest. „Verím, že sa centrum stane novým vzorom, ako by mali fungovať všetky činnosti v závislosti od stupňa elektronizácie, ktorá je pomerne vysoká,“ poznamenal Kaliňák. Ako pokračoval, niektoré služby dokážu vybavovať na počkanie, najmä tie, ktoré sa týkajú dokladov či evidencie áut. Doklady si budú môcť v centre vybaviť aj ľudia, ktorí v Bratislave pracujú, no nemajú v nej trvalý pobyt. „Tak ako sme povedali pred rokom, že táto naša vlajková loď klientskych centier bude stať 12,7 milióna eur, tak sa aj stalo. Stála 12,7 milióna eur,“ dodal šéf ministerstva vnútra.

Klientske centrum Bratislava
SITA

Do Klientskeho centra pri Okresnom úrade Bratislava (OÚ BA) sa presťahovala štátna správa z desiatich adries v hlavnom meste. Úradné hodiny všetkých pracovísk centra budú zjednotené, a to v pondelok, utorok a vo štvrtok od 8. do 15. hodiny, v stredu od 8. do 17. hodiny a v piatok od 8. do 14. hodiny. V centre bude mať verejnosť k dispozícii napríklad služby OÚ BA. Konkrétne pôjde o všeobecnú podateľňu pre všetky odbory OÚ BA, odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií, odbor všeobecnej vnútornej správy s agendou osvedčovania listín a overovania podpisov, agendou štátneho občianstva a zmeny mena a priezviska. Ďalej bude v rámci centra k dispozícii odbor živnostenského podnikania, odbor starostlivosti o životné prostredie a tiež pozemkový a lesný odbor.

Súčasťou OÚ BA sú aj ďalšie odbory, ktoré budú na Tomášikovej 46, konkrétne odbor krízového riadenia, majetkovoprávny odbor, odbor školstva, odbor výstavby a bytovej politiky, odbor opravných prostriedkov a organizačný odbor. V rámci klientskeho centra bude takisto pôsobiť Krajský dopravný inšpektorát Bratislava, Okresné riaditeľstvo Policajného zboru Bratislava I a III, konkrétne oddelenie dokladov odboru poriadkovej polície a tiež podateľňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bratislave.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X