Bratislavská charita pomáha po novom aj nezamestnaným a seniorom, zapojila sa aj do pomoci utečencom z Ukrajiny

Serniori nezamestnaní charita pomoc
Foto: ilustračné, GettyImages

Za posledný rok pomohli takmer 15-tisíc rodinám či jednotlivcom, vrátane distribuovania materiálnej a humanitárnej pomoci.

Bratislavská arcidiecézna charita (BACH) pomáha po novom aj nezamestnaným vrátiť sa na trh práce, a tiež seniorom, ktorí sa ocitajú pod hranicou chudoby.

Ako informuje Mária Hvozdíková z BACH, za posledný rok pomohli takmer 15-tisíc rodinám či jednotlivcom a distribuovali desiatky ton priamej materiálnej aj humanitárnej pomoci.

Okrem stálych služieb sa BACH tento rok zapojila aj do pomoci utečencom z Ukrajiny v spolupráci s Asistenčným centrom pomoci v hlavnom meste.

Nové priestory aj akcie

Bratislavská charita má tiež nové priestory na Kapitulskej ulici v Starom Meste. „Je to priestor, kde okrem pomoci ľuďom z Ukrajiny už prebiehajú aj kurzy slovenského jazyka. Realizujeme v ňom aj projekt Krok za krokom, ktorý je zameraný na ľudí mimo trhu práce s nízkym vzdelaním. Takýchto ľudí sa snažíme umiestniť na trh práce a zamestnať ich,“ priblížil riaditeľ organizácie Boris Hrdý.

Projekt Pošli tašku fungoval od februára v prospech utečencov z Ukrajiny, teraz sa však sústreďuje na seniorov a postupne sa zameria aj na ďalšie skupiny, napríklad zdravotne znevýhodnených.

Viacero projektov

Realizujú aj komunitné projekty pomoci, ktoré financuje charita z vlastného grantového programu CreoCaritas. V tomto roku podporila 16 projektov v hodnote 25 450 eur.

V CreoCaritas sme podporili viacero projektov, či už sociálny taxík, alebo aktivity, ktoré smerujú na podporu seniorov či spoločenstva ako takého, na jeho stretávanie, vzdelávacie, športové aktivity, ktoré zapájajú dospelých a deti, ktoré sú v núdzi,“ dodáva Hrdý a pripomína, že pomoc núdznym, komunitám či fungovanie grantového programu sa nezaobíde bez darcov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk