Bratislavská galéria bodovala v Londýne. SODA gallery tam predstavila umelcov zo Slovenska

Saatchi Gallery Londýn
SITA/AP

SODA gallery sa úspešne predstavila na septembrovom veľtrhu súčasného umenia v Londýne, na START Art Fair. Veľtrh sa konal v známej londýnskej galérii Saatchi Gallery od 10. do 13. septembra.

SODA gallery predstavila na START Art Fair slovenských umelcov – Júliusa Kollera, Stana Filka, Ilonu Némethovú, Luciu Tallovú, Mareka Kvetána, ako aj jedného českého umelca Jana Šerýcha. Ako informoval majiteľ SODA gallery Tomáš Umrian „úspešní boli taktiež s predajom úplne všetkých diel od autora Stana Filka či malieb Lucie Tallovej a Júliusa Kollera“.

O úspechu SODA gallery na londýnskom START Art Fair svedčí aj to, že práve ju vyhodnotil magazín artnet.com a artnet news, jeden z najdôležitejších portálov o súčasnom umení, ako najlepšiu z galérií na veľtrhu. SODA gallery zaradil na čelo top desiatky galérií, ktoré sa zúčastnili na veľtrhu súčasného umenia. Pritom na londýnsky START Art Fair tento rok prišlo 45 galérií z 25 krajín, konkrétne aj z miest, ako sú Riga, Teherán, Kuala Lumpur, New York, Londýn či Miláno. Viac na https://news.artnet.com/market/top-10-start-art-fair-331504#.VfFZcOqPMHQ.facebook.

Okrem londýnskeho veľtrhu v Saatchi gallery sa SODA gallery už od 23. do 25. októbra predstaví na umeleckom veľtrhu YIA fair Paris v parížskej historickej tržnici z 19. storočia, Carrue de Temple, ktorá po rekonštrukcii slúži od začiatku februára 2014 opäť verejnosti, medzi iným na rôzne kultúrne akcie. Tento rok sa galéria už prezentovala na umeleckých veľtrhoch v talianskej Bologni a v litovskom Vilniuse, dodal Tomáš Urmian.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk