Bratislavská Galéria NOVA vystavuje majstrovské sklárske diela

Sklo umenie ilustracne pixabay.jpg
Foto: ilustračné, pixabay.com

Výstava mapuje Medzinárodné sklárske sympózium Rona 2017 v Lednických Rovniach.

BRATISLAVA 27. júla – Bratislavská Galéria NOVA pozýva na výstavu štrnástich účastníkov Medzinárodného sklárskeho sympózia Rona 2017. Sympózium je, ako pripomínajú kurátori výstavy Patrik Illo a Naďa Kančevová, v našom prostredí ojedinelé podujatie, ktoré je od svojho vzniku v roku 1992 spojené so sklárňou RONA v Lednických Rovniach.

Skláreň každé dva roky otvára svoje výrobné priestory výtvarníkom z celého sveta, aby tu za pomoci sklárskych majstrov realizovali svoje diela. V tomto roku túto možnosť mali umelci z viacerých krajín sveta, medzi nimi Brent Cole z USA, Alexander Fokin z Ruska, Dainis Gudovskis z Lotyšska, Zbigniew Horbowy a Aleksandra Stencel z Poľska, Julija Pociute z Litvy, Wang Qin z Číny.

Silné zastúpenie mali umeleckí sklári z Českej republiky a na sympóziu sa zúčastnili Miloš Janku, Milan Knížák, Jiří Pelcl a Gizela Šabóková.

Domácu, slovenskú tvorbu zastúpili Patrik Illo, Marika Račeková a Laco Teren. Okrem sympoziálnych prác výstava ponúka návštevníkom aj fotodokumentáciu zachytávajúcu proces tvorby a neopakovateľnú atmosféru tohto podujatia. Autorkou fotografií je Valentína Nídelová.

Výsledky spolupráce umelcov a sklárskych majstrov možno obdivovať v sídle Galérie NOVA na Baštovej 2 v centre Starého Mesta denne okrem pondelka od 13:00 do 18:00 až do 3. septembra.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk