Bratislavská hlavná pošta sa dočkala vlastnej známky. Jej nominálna hodnota je 0,65 eura

Stará Bratislava, Hlavná pošta SNP
ilustračné: Stanley S. Sk

Súčasne s poštovou známkou vyšla obálka prvého dňa s pečiatkou a domicilom mesta Bratislava, ich autormi sú Martin Činovský a Ľubomír Žálec.

Bratislavská hlavná pošta má svoju poštovú známku. Budova, ktorú postavili v rokoch 1909 až 1912 a patrí k najreprezentatívnejším poštovým stavbám na území Slovenska, je motívom novej známky, ktorú vydala Slovenská pošta. Známka „Deň poštovej známky: Budova pošty Bratislava 1“ s nominálnou hodnotou 0,65 eura zobrazuje interiér listovej haly hlavnej pošty Bratislava 1, informovala o tom hovorkyňa Slovenskej pošty, a. s., Stanislava Pondelová.

Súčasne s poštovou známkou vyšla obálka prvého dňa (FDC) s pečiatkou FDC a domicilom mesta Bratislava. Motívom prítlače FDC je bočný portál budovy hlavnej pošty Bratislava 1. Motívom FDC pečiatky je symbol pošty vo forme trúbky s bleskami, ktorý tvorí dekoráciu interiéru na viacerých sklenených tabuliach.

FDC vytlačila technikou oceľotlače tlačiareň Poštovní tiskárna cenin Praha, a. s. Autorom výtvarného návrhu poštovej známky FDC, FDC pečiatky, ako aj rytiny známky je Martin Činovský a autorom rytiny FDC je Ľubomír Žálec. Poštovú známku vytlačila technikou rotačnej oceľotlače v kombinácii s hĺbkotlačou tlačiareň Poštovní tiskárna cenin Praha, a. s.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk