Bratislavská integrovaná doprava má nové vrcholové vedenie

Nové vedenie integrovaná doprava bratislava
Foto: www.bid.sk

Predsedníčkou predstavenstva sa stala Zuzana Horčíková a povereným generálnym riaditeľom Martin Urmanič.

Bratislavská integrovaná doprava (BID), organizátor Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK), v uplynulých dňoch zmenila vrcholové vedenie. Ako informuje hovorkyňa BID Eva Vozárová, novou predsedníčkou predstavenstva sa stala Zuzana Horčíková a povereným generálnym riaditeľom spoločnosti je Martin Urmanič.

Zuzana Horčíková nastúpila do funkcie predsedníčky predstavenstva 30. júna. Na poste vystriedala Branislava Masaroviča, ktorému skončilo funkčné obdobie 29. júna. „Nová predsedníčka predstavenstva je uznávanou odborníčkou v oblasti verejnej dopravy,“ uviedla Vozárová.

Vozárová pôsobí v BID od roku 2012, pričom v rokoch 2016 až 2023 zastávala v spoločnosti post generálnej riaditeľky. Predtým pracovala v Dopravnom podniku Bratislava.

Počas pôsobenia Zuzany Horčíkovej na čele BID zrealizovali komplexnú dopravnú integráciu na území Bratislavského samosprávneho kraja, neskôr aj so zapojením vybraných miest a obcí Trnavského samosprávneho kraja. Spustili tiež bola mobilnú aplikáciu IDS BK, ktorá okrem vyhľadávania spojení ponúka cestujúcim aj možnosť zakúpenia cestovných lístkov platných na všetkých linkách IDS BK.

Martin Urmanič je od 11. júla poverený generálny riaditeľ BID. Funkciu prevzal po odchode Matúša Kužela, ktorý ju zastával v rokoch 2022 – 2023. „Mojím prvoradým cieľom je posilniť postavenie spoločnosti BID ako odborného partnera v priestore verejnej dopravy a prinášať inovatívne riešenia pre všetkých partnerov, v prvom rade pre cestujúcu verejnosť,“ povedal Urmanič.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk