Bratislavská integrovaná doprava upravila pre študentov cestovné poriadky do Malaciek

Slovak lines, autobus
Foto: ilustračné, SITA

Gymnázium na Ulici 1. mája v Malackách privíta v laviciach 90 prvákov, Bratislavská integrovaná doprava pre nich upravila cestovné poriadky, platiť budú od nového školského roka.

Do prvej triedy malackého gymnázia na Ulici 1. mája v septembri nastúpi 90 študentov, z toho 50 žiakov bude chodiť do bilingválnych tried. Bratislavská integrovaná doprava kvôli nim upravila cestovné poriadky, aby žiaci stíhali začiatok vyučovania. Nové cestovné poriadky do Malaciek začnú platiť od septembra. Informovala o tom hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman v tlačovej správe.

Bilingválne štúdium sme v Malackách zriadili, aby študenti zo Záhoria nemuseli dochádzať do gymnázií v Bratislave, ale mali túto možnosť priamo v regióne. Na to sme však potrebovali zabezpečiť aj dopravné spojenie, keďže existujúce spoje odchádzajú príliš skoro alebo neskoro a študenti by nestíhali včasný príchod do školy alebo prípadné dopravné prestupy,“ uviedol predseda BSK Juraj Droba.

Zmena sa týka spoja z bratislavskej autobusovej stanice smer Malacky, ktorého odchod bude posunutý zo 6.45 na 6.30 hod. Linka zo Stupavy smerom bratislavská autobusová stanica bude mať upravenú aj trasu, pôjde už z Borinky o 6.50 hod., aby cestujúci mohli v Stupave prestúpiť a ísť do Malaciek.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk