Bratislavská jazda gentlemanov dopadla na výbornú. Zo Slovenska sa na nej zúčastnilo 85 jazdcov

Jazda gentlemanov
Marek Nagy

Prvá slovenská charitatívna Jazda gentlemanov s oficiálnym celosvetovým názvom Distinguished Gentleman’s Ride 2015 dopadla nad očakávania.

Charitatívne podujatie sa konalo vo viac ako 410 mestách sveta a tento rok sa prvýkrát zapojila i Slovenská republika. Spoločne tak vo viac ako 80 krajinách sveta vyrazilo do ulíc približne 36-tisíc gentlemanov na štýlových motocykloch a vyzbieralo sa 2,25 milióna dolárov na podporu výskumu a liečby rakoviny prostaty. Za Slovensko sa zúčastnilo 85 jazdcov a vyzbieralo sa približne 1 000 eur.

Slovenská Jazda Gentlemanov sa konala, tak ako vo všetkých krajinách, uplynulú nedeľu. Elegantní páni a pôvabné dámy vo veľkom štýle prešli ulicami Bratislavy na svojich motocykloch, šírili radosť a zábavu a povzbudili tak všetkých mužov, aby sa starali o svoje zdravie.

Podujatie sa začalo o 10. hodine pred reštauráciou Aušpic na Viedenskej ceste. O 12. hodine vyrazilo viac ako 85 jazdcov na spanilú jazdu smer Devín a cestou naspäť pred reštauráciu Aušpic prešli centrom Bratislavy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk