Bratislavská kraj bojuje s burinou v okolí ciest ekologickou formou

Trava burina pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Burina je buď vypílená, vykosená či inak ručne vyčistená.

Správca krajských ciest, Regionálne cesty Bratislava a. s., už roky bojuje s burinou v okolí ciest ekologickou formou. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman.

“Kraj chráni zdravie ľudí a vodné zdroje aj pri údržbe ciest vo svojej správe. Nepoužíva nebezpečné pesticídy už od roku 2013, ale čistenie zabezpečuje mechanicky a kosbou buriny popri cestách a chodníkoch,“ uviedla podpredsedníčka BSK Elena Pätoprstá, ktorá má na starosti oblasť životného prostredia.

Bratislavský samosprávny kraj má v správe 129 mostných objektov a 511 kilometrov ciest II. a III. triedy. O tie sa stará správca, spoločnosť Regionálne cesty Bratislava a. s.. Správca sa však nestará iba o bežnú či zimnú údržbu ciest, ale aj o okolie ciest. To často býva plné náletových drevín či buriny. Zamestnanci však už roky tieto divorastúce byliny nestriekajú herbicídmi, ale bojujú s nimi ekologicky. Burina je buď vypílená, vykosená či inak ručne vyčistená.

“Verím, že aj ostatné samosprávy si z BSK vezmú príklad a prestanú používať chemikálie na ničenie rastlín, ktoré majú záporný vplyv na ľudské zdravie a sú vo vyspelých štátoch zakázané,“ uzavrela Elena Pätoprstá.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk