Bratislavská mestská hromadná doprava má pre husté sneženie meškanie

Snezenie bratislava mhd meskanie facebook.jpg
Ilustračná foto: www.facebook.com

Na väčšine autobusových a trolejbusových liniek treba počítať s meškaniami spojov pre sneženie a zhustenú premávku na cestách. 

Premávka mestskej hromadnej dopravy na bratislavských Palisádach, Šulekovej a Búdkovej je pre sneženie prerušená. Nepremávajú ani linky na Kramároch z Patrónky. Ako informuje stránka imhd.sk, od rána nepremávajú linky 203 a 207 na Palisádach a Búdkovej pre nezjazdnú cestu.

Pre uviaznuté trolejbusy treba počítať s veľmi nepravidelnou premávkou. Linky 203, 207 a 208 premávajú len po Hodžovo námestie. Linka 41 medzi Vozovňou Hroboňova a Búdkovou nepremáva. Na Búdkovú premáva aktuálne len linka 147. Od rána stáli trolejbusy 204, 211 a 212 aj na Limbovej v smere z Patrónky na Kramáre a do mesta. Po 30 minútach premávku týchto liniek v smere na Kramáre obnovili.

Treba počítať s meškaním

Na väčšine autobusových a trolejbusových liniek treba počítať s meškaniami spojov pre sneženie a zhustenú premávku na cestách. V priebehu dňa je potrebné počítať s možným obmedzením premávky v kopcovitých oblastiach v prípade zhoršenia podmienok na vozovkách.

Pre husté sneženie má problém tiež autobusová a trolejbusová doprava na Kollárovom námestí smer Námestie 1. mája v hlavnom meste. Ako informovala hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Adriana Volfová, mestská hromadná doprava (MHD) mešká od 10 do 20 minút. Dispečing DPB vyhlásil na 12.00 hod. celomestský zásah na čistenie obratísk, tratí, vozovní a zastávok MHD, ktoré má v správe.

Problémy má aj trolejbusová doprava na Palisádach, linky číslo 203, 207 a 208 premávajú po skrátenej trase po Hodžovo námestie. Problém má aj trolejbusová doprava na Kramároch.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk