Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestská polícia Bratislava
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Mestská polícia Bratislava
27. októbra 2021 Správy Bratislava od BratislavaDen.skTS Diskusia()

Bratislavská mestská polícia bude dozerať na poriadok aj počas Dušičiek, zvýši počet hliadok

Počas sviatkov rastie nielen počet návštevníkov cintorínov, ale i kriminalita.

Cintoríny budú v nasledujúcich dňoch zažívať zvýšený nápor návštevníkov z celého Slovenska. Môžu za to Sviatok všetkých zosnulých a Pamiatka zosnulých. Deti majú taktiež jesenné prázdniny. Príde aj k zmenám v MHD a predĺžia sa otváracie hodiny cintorínov.

Hliadky aj počas noci

Mestská polícia posilní svoje hliadky počas pondelka 1. novembra a utorka 2. novembra. S kontrolami začali policajti už v týchto dňoch.

Hliadky budú prítomné na miestach s vysokou koncentráciou ľudí ako na Martinskom cintoríne, Cintoríne Slávičie údolie, Vrakunskom cintoríne či v okolí Krematória. Na bezpečnosť a verejný poriadok dohliadnu taktiež v nočných hodinách.

Vreckári a požiare

Cintoríny nenavštevujú len pozostalí, ale aj zlodeji. Láka ich väčí dav, v ktorom môžu ľahšie splynúť. Pozostalí venujú viac pozornosti trúchleniu a spomínaniu na nebohých ako stráženiu osobných vecí, čo vedia vreckári dobre využiť.

Polícia neodporúča nechať tašky a kabelky s osobnými vecami voľne položené na hrobových miestach a treba ich mať neustále pod dohľadom. Takisto ich nenechávajte ani na viditeľných miestach v aute a radšej ich vložte do kufra. Po opustení auta dobre skontrolujte uzamykanie.

Ďalšou hrozbou je vznik požiarov. Hroby sú ozdobené horľavými vecami ako dekorácie, vence či kytice. Pri neopatrnej manipulácii so sviečkami môže ľahko dôjsť k požiaru. Sviečky ukladajte v dostatočnej vzdialenosti od horľavých materiálov, ideálne do svietnikov.

Využite MHD

Mnoho ľudí cestuje autom. Vyvíja sa tým však nápor na dopravu, čo zahŕňa sťažené parkovanie pred cintorínmi a zhustenú premávku.

Ak môžete, cestujte radšej MHD. Dopravný podnik Bratislava posilní vybrané spoje na cintoríny a takisto nasadení veľkokapacitné vozidlá. Vodičov budú na parkoviskách usmerňovať policajti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X