Bratislavská mestská polícia chce pomocou častých a opakovaných kontrol zabezpečiť návštevníkom bezpečnejšiu Bratislavu

Mestská polícia Bratislava
Foto: ilustračné, MsP BA

Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy sa prostredníctvom svojej webovej stránke vyjadrila, že chce formou častých a opakovaných kontrol zabezpečiť to, aby bolo v Bratislave čistejšie a bezpečnejšie.

Ako sa ďalej uvádza v ozname, policajti Expozitúry Bratislavy IV vykonali počas tohto týždňa na území štvrtého bratislavského okresu špeciálnu kontrolu, ktorá sa týkala vopred vytypovaných lokalít v niektorých mestských častiach uvedeného okresu.

„Jej cieľom bolo eliminovať, predchádzať páchaniu akýchkoľvek foriem protiprávnych činností, ako aj kontroly dodržiavania čistoty a poriadku v mestských častiach Karlova Ves, Dúbravka, Lamač a Devínska Nová Ves. Výsledkom kontroly bolo zistenie, že na Segnerovej ulici v Karlovej Vsi došlo zo strany majiteľa psa k porušeniu všeobecne záväzného naradenia o podmienkach držania psov a povinnosti majiteľov psov,“ spresnila bratislavská mestská polícia.

Ako dodala polícia, kontrolou bolo taktiež zistené, že zákon o ochrane nefajčiarov porušili fajčiari, ktorých mestskí policajti prichytili so zapálenou cigaretou na zastávkach mestskej hromadnej dopravy na Ul. Jána Jonáša v Devínskej Novej Vsi a na Ulici pri Hrubej Lúke v Dúbravke.

Na Repašského ulici v Dúbravke zas bola ľahostajná čistota a poriadok jednému človeku, ktorého mestskí policajti vyriešili v súlade so zákonom priamo na mieste.

„Na príslušný miestny úrad zaslali oznámenie o zistení nepovolenej skládky na Ulici 1. mája v Devínskej Novej Vsi. Oznámenie na príslušné úrady bolo zaslané aj v prípade zistenia celkom troch vrakov vozidiel na Lysákovej ulici v Dúbravke a Opletalovej ulici a Ulici 1. mája v Devínskej Novej Vsi,“ pokračovala polícia.

Požívanie alkoholu na verejnom priestranstve bolo preukázané len jednému občanovi. Podľa slov, ktoré mestská polícia dodala na záver: „V obdobných kontrolách bude MsP pokračovať aj naďalej. Veríme, že Bratislavčanom na meste záleží a preto naše úsilie pri vykonávaní kontrol na tomto úseku ocenia.“

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk