Bratislavská mestská polícia hľadá nových kolegov, takéto sú podmienky, aby vás prijali

Bratislavská mestská polícia
ilustračné, zdroj foto: mestskapolicia.bratislava.sk

Mestská polícia hlavného mesta Slovenskej republiky zverejnila prostredníctvom svojej webovej stránky oznam o hľadaní nových kolegov. Ak sa chcete stať príslušníkom bratislavskej mestskej polície, mali by ste spĺňať nasledovné kritériá.

Ako uviedla Mestská polícia v Bratislave, hlásiť by sa mali najmä takí, ktorým záleží na tom, aby sa ľudia v okolí cítili bezpečne. Ďalšou vlastnosťou alebo predpokladom uchádzača by mala byť spoľahlivosť a samostatné rozhodovanie. Príslušník polície by mal vedieť komunikovať s ľuďmi zdvorilo a s porozumením. Taktiež by mal dodržiavať zásady občianskeho spolunažívania.

K ďalším požiadavkám, ktoré musí uchádzač spĺňať, patrí ukončenie minimálne úplného stredoškolského vzdelania, ktoré bolo ukončené maturitnou skúškou, bezúhonnosť, vek minimálne 21 rokov, telesná a duševná spôsobilosť. Ako doplnila polícia, zbrojný preukaz a vodičské oprávnenie skupiny B je pri uchádzačoch vítané.

Prijímacie konanie na pozíciu príslušníka Mestskej polície hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy vyžaduje aj potrebné doklady a materiály. K nim patrí žiadosť o prijatie do pracovného pomeru, profesijný životopis, overená fotokópia dokladu o dosiahnutom najvyššom vzdelaní, súhlas so spracovaním osobných údajov v zmysle zákona č. 18/2088 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov, výpis z registra trestov, ktorý nebude starší viac ako tri mesiace a vyplnený osobný dotazník.

„Žiadosť o prijatie do pracovného pomeru a osobný dotazník si môže uchádzač prevziať osobne na vnútorno-organizačnom odbore mestskej polície, príp. na požiadanie možno poslať v elektronickej forme,“ uviedla polícia.

Ako dopĺňa polícia, ide o hlavný pracovný pomer s miestom výkonu práce v Bratislave. Polícia taktiež uviedla nástupný plat. Ten je približných 773 eur v hrubom (do priameho výkonu služby). Ponúkanú sú však aj benefity vo forme náborového príspevku vo výške 500 eur. K ďalším výhodám patrí možnosť ubytovania, voľný cestovný lístok na MHD, voľné vstupenky do vybraných športových zariadení, dvakrát do roka odmena až do výšky funkčného platu, vernostná odmena, príplatok za zmennosť, hodnostný príplatok, príspevok na bývanie, pokiaľ má uchádzač bydlisko v Bratislavskom samosprávnom kraji, príspevok na dopravu, príplatok za vedenie služobného motorového vozidla, stravné karty vo forme callio karty, aj počas čerpania dovolenky na zotavenie a iné.

„Pracovný pomer nevylučuje vykonávanie inej zárobkovej činnosti alebo podnikateľskej činnosti, pokiaľ nie je v konflikte záujmov, resp. nie je v rozpore s dobrými mravmi,“ spresnila polícia.

Termín nástupu do pracovného pomeru je dohodou. Žiadosť spolu s požadovanými dokladmi a materiálmi má uchádzač doručiť osobne, prípadne poštou na nasledovnú adresu:

Mestská polícia hl. m. SR Bratislavy
Gunduličova 10
811 05 Bratislava

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk