Bratislavská mestská polícia má k dispozícií ďalšie kamerové auto, v týchto dňoch ho testuje

Mestska policia bratislava parkdots kamerove auto.jpg
Foto: MSP Bratislava

Mestskí policajti v Bratislave testujú nové kamerové auto, ktoré je určené na rozpoznávanie evidenčných čísiel parkujúcich áut.

Na území Bratislavy testuje mestská polícia nový systém na rozpoznávanie evidenčných čísiel parkujúcich vozidiel. Testovanie a samotné zabezpečenie špeciálneho auta súvisí najmä s pripravovaným spustením regulácie parkovania. Špeciálne auto má polícia od slovenskej firmy spolupracujúcej s kanadskou spoločnosťou, ktorá je globálnym lídrom v bezpečnostných technológiách a v technológiách pre automatické rozpoznávanie EČV.

Špeciálne kamerové auto je vybavené štyrmi snímacími jednotkami, s osadenými kamerami. Kamery snímajú EČV aj polohu auta, jeho farbu či model. Kamery sú vysoko odolné a napojené na rozpoznávaciu jednotku umiestnenú v batožinovom priestore auta, ako informovala mestská polícia na svojom webe.

Dáta v reálnom čase

Auto vybavené týmto systémom dokáže v závislosti od podmienok za hodinu skontrolovať viac ako dvetisíc parkovacích miest. Výhodou auta so špeciálnym vybavením je aj to, že EČV je schopné rozpoznávať bez ohľadu na vonkajšie svetlo a systém funguje aj v úplnej tme.

Taktiež dokáže zaznamenávať všetky potrebné dáta bez ohľadu na rýchlosť jazdy. Unikátne na systéme je, že kamery zaznamenajú EČV aj ďalšie okolnosti aj pri diaľničných rýchlostiach. Veľkou výhodou zároveň je aj to, že sa systém vyznačuje kompaktnými rozmermi a nízkou energetickou náročnosťou.

Zaznamenané dáta sa ukladajú a spracovávajú v systéme ParkDots, ktorý zabezpečuje posudzovanie oprávnenosti parkovania. V reálnom čase je teda systém ParkDots schopný porovnať s ohľadom na lokalitu voči databáze parkovacích oprávnení, evidovaných úhrad prostredníctvom rôznych platobných kanálov (mobilné aplikácie, SMS, parkomaty), prípadne aj voči registru ukradnutých vozidiel.

Mestská polícia v Bratislave bude technológiu podľa informácií z ich webu testovať približne mesiac.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom