Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestska policia ba.jpeg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné foto, zdroj: mestskapolicia.bratislava.sk
9. októbra 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skBratislavaDeň.sk, MsP Bratislava Diskusia()

Bratislavská mestská polícia najviac zasahovala na Odborárskej ulici, počas týždňa sa dialo aj toto

Mestská polícia v Bratislave zasahovala počas uplynulého týždňa pri viacerých udalostiach, mnohé z nich sa na mieste ukázali ako neopodstatnené.

Ako uviedla bratislavská mestská polícia na svojej webovej stránke vo svojom týždennom hlásení, počas uplynulého kalendárneho týždňa riešili policajné hliadky v uliciach Bratislavy 1523 udalostí. Až 304 z preverovaných udalostí sa priamo na mieste ukázalo ako neopodstatnených.

„K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 1089,“ uviedla mestská polícia. Policajti v jednom prípade spolupracovali aj s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, rovnako v jednom prípade so Slobodou zvierat a taktiež v jednom prípade s príslušníkmi Policajného zboru Slovenskej republiky.

„Priestupku proti verejnému poriadku sa dopustilo celkom 7 ľudí, čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 26 ľudí. V 15 prípadoch hliadky mestskej polície zistili a riešili nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách,“ uviedli bratislavskí mestskí policajti.

Osemkrát bolo zistené nedodržanie záverečných hodín a dvakrát nepovolený  ambulantný predaj. Mestskí policajti zaznamenali aj nepovolené pouličné aktivity, a stalo sa tak v troch prípadoch. Minulý týždeň sa nezaobišiel ani bez obťažovania osôb, pričom celkovo prišli policajti na sedem obťažovaní.

„V 16 prípadoch riešili porušenie zákona o ochrane nefajčiarov. Nepovolené skládky zaznamenali na 3 miestach, neporiadok okolo kontajnerov a ich stojísk zistili v 4 prípadoch, v 1 prípade nepovolenú rozkopávku. Na príslušný úrad mestská polícia nahlásila 1 staré vozidlo,“ doplnila polícia.

Polícia rozdávala aj blokovacie zariadenia na nesprávne zaparkované vozidlá, celkom boli založené v 647 prípadoch. Až 125 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov sa tentoraz udialo a riešilo na Odborárskej ulici. Polícia odtiaľ zaevidovala 51 priestupkov.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X