Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Auto bratislavskej mestskej polície
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj. Foto ilustračné: mestskapolicia.bratislava.sk
30. októbra 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skBratislavaDeň.sk, MsP Bratislava Diskusia()

Bratislavská mestská polícia riešila počas uplynulého týždňa viac než tisícku prípadov. Medzi nimi aj takéto

Mestská polícia v Bratislave má za sebou týždeň, v ktorom mali príslušníci plné ruky práce. Ako sa uvádza na webovej stránke mestskej polície, v týždni od 22. októbra do 28. októbra tohto roka preverovali hliadky mestskej polície 1480 udalostí.

Podľa slov polície sa medzi preverovanými udalosťami objavili aj také, ktoré sa hneď na mieste ukázali ako neopodstatnené. Takýchto bolo celkovo 297.

„K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 1079. Mestská polícia v 2 prípadoch spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, v 2 prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru SR a v 1 prípade s Policajným zborom SR,“ uviedla polícia na svojom webe.

Ľudia sa dopúšťali aj priestupkom proti verejnému poriadku, a to konkrétne sedemkrát. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná devätnástim ľuďom. V piatich prípadoch hliadky polície zistili nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. V 13 prípadoch nedodržanie stanovených záverečných hodín, nepovolený ambulantný predaj zaznamenali mestskí policajti v 4 prípadoch, nepovolené pouličné aktivity v 5 prípadoch, evidujeme 1 prípad obťažovania osôb,“ dodáva mestská polícia. 

Počas uplynulého týždňa sa trikrát riešilo porušenie zákona o ochrane nefajčiarov. Nepovolené skládky boli zaznamenané na dvoch miestach a neporiadok okolo kontajnerov a stojísk bol zistený celkovo v 19 prípadoch.

„Na príslušný úrad mestská polícia nahlásila 5 staré vozidlo. Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 654 prípadoch a 129 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov mestskí policajti riešili na Františkánskom námestí a Ružinovskej ulici, odkiaľ evidujeme na každej z ulíc po 41 priestupkov,“ uzatvára svoje týždenné hlásenie Mestská polícia v Bratislave.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X