Bratislavská mestská polícia riešila počas uplynulého týždňa viac než tisícku prípadov

Msp_bratislava.jpeg
ilustračné: MsP Bratislava, zdroj: mestskapolicia.bratislava.sk

Bratislavská mestská polícia riešila aj počas uplynulého týždňa viac než tisícku prípadov. Ako uviedla polícia na svojej webovej stránke, hliadky mestskej polície preverovali v hlavnom meste až 1413 udalostí. Medzi nimi boli však aj také, ktoré sa hneď po preverení ukázali na mieste ako neopodstatnené. Týchto bolo konkrétne 355.

K opodstatneným a zisteným prípadom, ktoré polícia riešila, patrili už tradične priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke. Takýchto prípadov bolo 925.

Ako uviedla bratislavská mestská polícia, v niektorých prípadoch museli spolupracovať aj s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, to sa stalo štyrikrát. V jednom prípade s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru a v dvoch prípadoch so slobodou zvierat. Nápomocní im boli aj príslušníci štátnej polície, s ktorými mestskí policajti spolupracovali počas uplynulého týždňa raz.

”Priestupku proti verejnému poriadku sa dopustilo celkom 25 ľudí, čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 31 ľudí. V 6 prípadoch hliadky mestskej polície zistili a riešili nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. V 4 prípadoch zistili mestskí policajti nepovolené exteriérové sedenie a v 9 prípadoch nedodržanie stanovených záverečných hodín,” píše bratislavská mestská polícia vo svojom týždennom hlásení.

Polícia riešila aj porušenie zákona o ochrane nefajčiarov, to sa stalo osemkrát. V jednom prípade sa riešili nepovolené pouličné aktivity, v troch prípadoch obťažovanie osôb a v dvoch prípadoch rušenie nočného pokoja.

„Na príslušné úrady mestská polícia nahlásila 3 staré vozidlá a 3 prípady poškodenia dopravných značiek. Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 569 prípadoch a 132 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov mestskí policajti riešili na Námestí SNP, odkiaľ evidujeme celkom 32 priestupkov,“ spresňuje polícia.

Polícia natrafila počas svojho hliadkovania aj na osoby, ktoré kreslili grafity. Ako uvádza Mestská polícia v Bratislave na svojej webovej stránke, v sobotu nadránom počas hliadkovej činosti na Námestí Slobody mestskí policajti z Expozitúry BA I spozorovali tri neznáme osoby. Tie podľa slov polície poškodzovali fontánu kreslením grafitov. „Z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu boli na miesto ihneď privolaní príslušníci Policajného zboru, ktorí si tento prípad prevzali,“ uzavrela polícia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk