Bratislavská mestská polícia vykonala kontroly na trhoviskách, v uplynulom týždni riešila aj ďalšie prípady

Bratislavská mestská polícia
ilustračné, zdroj foto: mestskapolicia.bratislava.sk

hej Mestská polícia v Bratislave mala opäť plné ruky práce. V uplynulom týždni riešili policajti v uliciach Bratislavy až 1300 udalostí. Medzi nimi sa však našli aj zhruba tri stovky takých prípadov, ktoré sa po preverení hliadkami ukázali priamo na mieste ako neopodstatnené.

Ako uvádza Mestská polícia v Bratislave na svojej webovej stránke vo svojom týždennom hlásení, k opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili už klasicky najmä priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke. Z celkového počtu bolo práve týchto zastúpených najviac.

Ďalej polícia informovala, že v 31. kalendárnom týždni mestskí policajti spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a pracovníkmi zo Slobody zvierat. „Hliadky mestskej polície riešili aj priestupky, ktoré súviseli s čistotou a poriadkom na verejných priestranstvách, prípady požívania alkoholických nápojov na verejných priestranstvách, prípady obťažovania okoloidúcich, nepovolené pouličné aktivity, nedodržanie stanovených záverečných hodín v prevádzkach,“ uvádzajú mestskí policajti.

Na príslušné úrady bolo mestskou políciou nahlásených niekoľko starých vozidiel i prípady poškodenia dopravných značiek. „Na nesprávne zaparkované vozidlá boli založené blokovacie zariadenia, boli aj vodiči, ktorí si museli pre svoje vozidlo zájsť do odťahovej služby,“ spresňuje bratislavská polícia.

Policajti si posvietili aj na trhoviská a skontrolovali predajcov. „Špeciálnu akciu, aj keď vôbec nie ojedinelú, vykonali mestskí policajti uplynulý týždeň v stredu na trhoviskách v mestskej časti Dúbravka. Bola zameraná na kontrolu povolení k predaju a zaujatiu verejného priestranstva. Skontrolovaných bolo celkom 13 predajcov, pričom u 2 z nich policajti zistili nedovolený predaj a tak boli následne riešení v súlade so zákonom. Kontrola bola vykonaná aj za účasti pracovníčky z Oddelenia územného rozvoja a obchodu Miestneho úradu Dúbravka,“ uvádza Mestská polícia v Bratislave.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk