Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bratislavská mestská polícia
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné, zdroj foto: mestskapolicia.bratislava.sk
8. augusta 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skBratislavaDeň.sk, MsP Bratislava Diskusia()

Bratislavská mestská polícia vykonala kontroly na trhoviskách, v uplynulom týždni riešila aj ďalšie prípady

hej Mestská polícia v Bratislave mala opäť plné ruky práce. V uplynulom týždni riešili policajti v uliciach Bratislavy až 1300 udalostí. Medzi nimi sa však našli aj zhruba tri stovky takých prípadov, ktoré sa po preverení hliadkami ukázali priamo na mieste ako neopodstatnené.

Ako uvádza Mestská polícia v Bratislave na svojej webovej stránke vo svojom týždennom hlásení, k opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili už klasicky najmä priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke. Z celkového počtu bolo práve týchto zastúpených najviac.

Ďalej polícia informovala, že v 31. kalendárnom týždni mestskí policajti spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a pracovníkmi zo Slobody zvierat. „Hliadky mestskej polície riešili aj priestupky, ktoré súviseli s čistotou a poriadkom na verejných priestranstvách, prípady požívania alkoholických nápojov na verejných priestranstvách, prípady obťažovania okoloidúcich, nepovolené pouličné aktivity, nedodržanie stanovených záverečných hodín v prevádzkach,“ uvádzajú mestskí policajti.

Na príslušné úrady bolo mestskou políciou nahlásených niekoľko starých vozidiel i prípady poškodenia dopravných značiek. „Na nesprávne zaparkované vozidlá boli založené blokovacie zariadenia, boli aj vodiči, ktorí si museli pre svoje vozidlo zájsť do odťahovej služby,“ spresňuje bratislavská polícia.

Policajti si posvietili aj na trhoviská a skontrolovali predajcov. „Špeciálnu akciu, aj keď vôbec nie ojedinelú, vykonali mestskí policajti uplynulý týždeň v stredu na trhoviskách v mestskej časti Dúbravka. Bola zameraná na kontrolu povolení k predaju a zaujatiu verejného priestranstva. Skontrolovaných bolo celkom 13 predajcov, pričom u 2 z nich policajti zistili nedovolený predaj a tak boli následne riešení v súlade so zákonom. Kontrola bola vykonaná aj za účasti pracovníčky z Oddelenia územného rozvoja a obchodu Miestneho úradu Dúbravka,“ uvádza Mestská polícia v Bratislave.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X