Bratislavská mestská polícia zabránila požiaru pizzerie, počas týždňa riešili hliadky aj takéto prípady

Hasiči

Mestská polícia v Bratislave sa nenudila ani krátko pred vianočnými sviatkami. Ako uviedla bratislavská polícia na svojej webovej stránke v týždennom hlásení, počas uplynulého týždňa preverovli hliadky množstvo prípadov v uliciach hlavného mesta SR.

Ako uviedla mestská polícia, v 50. týždni tohto kalendárneho roka, konkrétne od 10. do 16. decembra 2018 preverovali hliadky bratislavskej mestskej polície v hlavnom meste celkovo 1353 udalostí. Medzi nimi sa objavili aj také, ktoré sa po preverení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené. Takýchto bolo počas uplynulého týždňa 302.

„K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 967,“ uviedla bratislavská mestská polícia. Ako ďalej polícia dodala, v desiatich prípadoch spolupracovali hliadky s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v dvoch prípadoch s príslušníkmi hasičského a záchranného zboru SR.

Šesť ľudí sa podľa informácií od polície dopustilo priestupku proti verejnému poriadku, až deviatim bola ľahostajná čistota a poriadok na verejných priestranstvách. Hliadky mestskej polície riešili v uliciach Bratislavy aj fajčiarov, ktorí porušili zákon na ochranu nefajčiarov, stalo sa tak osemkrát a v dvoch prípadoch sa polícia zaoberala požívaním alkoholických nápojov na verejných priestranstvách.

„Záverečné hodiny a prevádzkové čase neboli dodržané v piatich prevádzkach, užívanie verejného priestranstva bez povolenia evidujeme v jednom prípade,“ informovala Mestská polícia hlavného mesta SR.

Na jednom mieste hliakdy zaznamenali nepovolenú skládku a neporiadok okolo kontajnerov a ich stojísk bol počas minulého týždňa zistený osemkrát. Na príslušné úrady policjati nahlásili šytri staré vozidlá.

„Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 555 prípadoch a 140 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov mestskí policajti riešili na Františkánskom námestí, odkiaľ evidujeme 57 priestupkov,“ uzavrela polícia svoju týždennú správu.

Polícia v rámci svojho týždenného hlásenia vyzdvihla aj dva prípady. Jeden sa týkal pohotovej rekcie mestských policajtov, vďaka ktorej sa predišlo väčším škodám. Tie hrozili pri požiari prevádzky pizzerie. Ako uviedla polícia, v noci zo štvrtka na piatok mestskí policajti v rámci pravidleného výkonu služby spozorovali na ulici Štefana Králika v Devínskej Novej Vsi hustý dym. Ten sa šítil z jednej prevádzky, ktorá sa nachádza v tejto lokalite. Z uvedeného dôvodu hliadka okamžite kontaktovala záchanné zložky. „Príslušníkom HaZZ sa podarilo krátko po ozname požiar lokalizovať a vec si prevzal k ďalšiemu konaniu príslušný útvar Policajného zboru,“ napísala bratislavská mestská polícia.

Počas uplynulého týždňa hliadky kontrolovali aj majiteľov psov a taxikárov, ako uviedla polícia, v kontrolách obstáli. „V utorok v skorých ranných hodinách vykonali príslušníci mestskej polície z Expozitúry Bratislava IV kontrolu v mestských častiach Karlova Ves, Dúbravka a Lamač. Mestskí policajti sa zamerali na dodržiavanie ustanovení zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov a všeobecne záväzných nariadení vzťahujúcich sa na túto oblasť, no nepovšimnutí nezostali ani vodiči taxislužieb,“ informovala polícia. Ako dodala polícia, v rámci vykonanej akcie mestskí policajti skontrolovali 19 majiteľov psov, pričom všetci skontrolovaní psíčkari dokázali, že svoje povinnosti v tomto smere veľmi dobre poznajú. Ako vysvetlila polícia, neboli totižto zistené žiadne porušenia. „V kontrole obstáli bez zistenia závad aj vodiči taxislužieb,“ uzavreli policajti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk