Bratislavská mestská polícia zasahovala na viacerých miestach, v dvoch prípadoch mala podozrenie zo spáchania trestného činu

polícia, pes
ilustračné, zdroj foto: MsP Bratislava

Bratislavská mestská polícia zasahovala aj počas uplynulého týždňa v uliciach Bratislavy, ako vyplýva z hlásenia polície, v týždni od 15. apríla do 21. apríla 2019 preverovali hliadky MsP v hlavnom meste SR celkovo 1271 udalostí.

Podľa informácií, ktoré ďalej mestská polícia uviedla, medzi udalosťami sa objavili aj také, ktoré sa hneď na mieste po preverení ukázali ako neopodstatnené. Týchto bolo 347.

„K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 811. Mestskí policajti zistili v dvoch prípadoch podozrenie zo spáchania trestného činu,“ píše sa na webe Mestskej polície hlavného mesta SR Bratislavy.

Občanom bola aj počas minulého týždňa ľahostajná čistota a poriadok na verejných priestranstvách. Konkrétne priestupok proti poriadku na verejnosti porušilo 23 ľudí.

Mestskými policajtmi boli zistené aj pouličné aktivity, ktoré nemali príslušné povolenie, týchto bolo v minulom týždni šesť. „Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, tieto porušili v troch prípadoch,“ pokračuje polícia vo výpočte toho, čo sa udialo v minulom týždni.

Šesťkrát hliadky bratislavskej mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín a v jednom prípade nepovolený ambulantný predaj.

„Porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy, riešila mestská polícia 3-krát. V dvoch prípadoch bola zrealizovaná kontrola taxi,“ uvádza polícia vo svojom týždennom hlásení.

Mestská polícia riešila 13-krát nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov, tieto nápoje konzumovali ľudia na verejných priestranstvách, kde je to zakázané. V jednom prípade bolo zistené aj nepovolené pálenie odpadu.

„Hliadky mestskej polície zistili a riešili v štyroch prípadoch realizáciu stavebných prác mimo vyhradeného času a v štyroch prípadoch nepovolené exteriérové sedenie. Na príslušné úrady bolo nahlásených šesť starých vozidiel, štyri nové nelegálne skládky a tri prípady poškodenia dopravného značenia,“ píše sa na webe polície.

Rozdávali sa aj blokovacie zariadenia na automobily kvôli nesprávnemu zaparkovaniu, „papuče“ boli založené celkom 521-krát a v 75 prípadoch si motoristi museli po odtiahnuté vozidlo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

„Najviac priestupkov (74) zistili a riešili hliadky mestskej polície na Páričkovej ulici,“ uviedla polícia. Ako doplnili policajti, v uplynulom týždni spolupracovali aj s hasičmi. „Na základe oznamu, ktorý mestská polícia prijala prostredníctvom linky 159, bola hliadka Expozitúry Bratislava V vyslaná na Starohájsku ulicu,“ napísala polícia v hlásení.

Podľa oznamovateľa sa na Starohájskej ulici mal nad chodníkom nachádzať nebezpečne naklonený a nalomený strom. „Mestskí policajti po príchode na miesto hodnovernosť oznamu potvrdili a okamžite privolali príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, ktorí strom v krátkom čase odstránili,“ informovala záverom bratislavská mestská polícia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk