Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Policia pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com
27. novembra 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skBratislavaDeň.sk Diskusia()

Bratislavská mestská polícia zasahovala počas uplynulého týždňa aj pri týchto udalostiach

Mestská polícia v Bratislave mala aj počas uplynulého týždňa v uliciach Bratislavy plné ruky práce, vplýva to z týždenného hlásenia, ktoré polícia zverejnila na svojej webovej stránke.

Ako uvádza bratislavská mestská polícia, v týždni od 19. do 25. novembra tohto roka preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkovo až 1539 udalostí. Medzi nimi sa už tradične vyskytli aj také, ktoré sa po preverení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené. Takýchto bolo konkrétne 269.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili v 47. kalendárnom týždni 2018 priestupky, ktoré sa týkali oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke. Týchto bolo celkovo 1173. V piatich prípadoch mestská polícia spolupracovala aj s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci.

„V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku riešili mestskí policajti tri priestupky. Čistota a verejný poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 12 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 7-krát. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti, tieto porušili v 4 prípadoch,“ uviedla Mestská polícia v Bratislave na svojom webe.

Ako ďalej mestská polícia informuje, počas týždňa hliadky zistili aj sedem prípadov, ktoré sa týkali nedodržania stanovených prevádzkových hodín. Rovnako v siedmich prípadoch bol porušený zákaz požívania alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Dva priestupky súviseli s nepovolenými pouličnými aktivitami a tri priestupky sa týkali obťažovania okoloidúcich zo strany niektorých neprispôsobivých občanov.

„Zákon o ochrane nefajčiarov, tým, že niektorí ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy, bol porušený 16-krát. V jednom prípade zistila a riešila hliadka mestskej polície užívanie verejného priestranstva bez povolenia a rovnako v jednom prípade bol riešený nepovolený ambulantný predaj,“ uviedla bratislavská mestská polícia.

Polícia taktiež počas uplynulého týždňa na príslušné úrady nahlásila päť starých vozidiel, jednu novú nelegálnu skládku a dva prípady poškodenia dopravných značiek.

„Blokovacie zariadenia na nesprávne zaparkované vozidlá boli založené 712-krát a 124 motoristov si po svoje odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 51 zistili a riešili jednotlivé hliadky na Františkánskom námestí,“ uzavrela polícia vo svojom týždennom hlásení.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X