Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
polícia, pes
ilustračné, zdroj foto: MsP Bratislava
17. októbra 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skBratislavaDeň.sk, MsP Bratislava Diskusia()

Bratislavská mestská polícia zasahovala pri viac než 1400 udalostiach, toto sú niektoré z nich

Bratislavská mestská polícia zasahovala počas uplynulého týždňa pri viac než 1400 udalostiach, vyplýva to z týždenného hlásenia, ktoré polícia s pravidelnosťou uverejňuje na svojej webovej stránke. 

Ako uvádza bratislavská mestská polícia, v uplynulom týždni, teda od 8. októbra do 14. októbra preverovali hliadky polície v hlavnom meste SR až 1473 udalostí. Medzi nimi boli už tradične aj také, ktoré sa po preverení hliadkami mestskej polície hneď na mieste ukázali ako neopodstatnené. Takýchto bolo celkom 299.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke tých bolo tisíc. V jednom prípade spolupracovala mestská polícia s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a jedenkrát s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru,“ píše sa na webe polície.

35 ľudí ignorovalo čistotu a poriadok na verejných priestranstvách, neporiadok sa našiel aj okolo kontajnerových stojísk, a to konkrétne deväťkrát. V piatich prípadoch riešila bratislavská mestská polícia nedodržanie stanovených prevádzkových hodín.

„V 25 prípadoch hliadky mestskej polície zistili a riešili nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách a v troch prípadoch neoprávnené vylepovanie plagátov,“ uvádzajú mestskí policajti.

Jedenkrát sa vyskytlo nepovolené pálenie odpadu, ktoré policajti prišli riešiť a rovnako jedenkrát boli zistené stavebné práce mimo vyhradeného času. Prípady obťažovania okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov mestská polícia riešila dvakrát a v jednom prípade riešila hliadka státie vozidla na zeleni. Taxikári boli kontrolovaní hliadkami mestskej polície v piatich prípadoch,“ dopĺňa polícia.

Bratislavská mestská polícia počas uplynulého týždňa riešila aj nepovolené pouličné aktivity, konkrétne v dvoch prípadoch a porušenie ustanovení, ktoré vyplývajú zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy, konkrétne sedemkrát.

„Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, tieto porušili v 15 prípadoch. V šiestich prípadoch zistila hliadka mestskej polície nepovolené exteriérové sedenie a v jednom prípade priestupok proti majetku,“ uvádza polícia.

Hliadky Mestskej polície v Bratislave nahlásili na príslušné úrady 12 starých vozidiel, štyri prípady poškodenia dopravného značenia a rovnako štyri nové nelegálne skládky. V jednom prípade odovzdal občan hliadke mestskej polície osobné doklady, ktoré našiel.

„Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 613 prípadoch a 120 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 41 zistili a riešili jednotlivé hliadky na Františkánskom námestí,“ uzavrela bratislavská mestská polícia.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X