Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Historické vozidlo.
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: imhd.sk

Bratislavská MHD sa zapojí do osláv 30. výročia Nežnej revolúcie

Už túto nedeľu si môžete pripomenúť atmosféru novembrových dní roku 1989 v uliciach hlavného mesta i vďaka dobovým vozidlám. Historickými vozidlami sa budú môcť Bratislavčania bezplatne previezť napríklad k Bratislavskému hradu.

V rámci spomienok na Nežnú revolúciu, ktorá sa odohrala v novembri 1989 a naštartovala významné zmeny v bývalom Československu, si budete môcť v nedeľu 17. novembra 2019 pripomenúť dobovú atmosféru v uliciach aj v bratislavskej MHD.

Dopravný podnik Bratislava pri tejto príležitosti vypraví do ulíc mesta vozidlá, ktoré vtedy vozili ľudí aj na demonštrácie. Niektoré z týchto vozidiel sú už v zbierke historických vozidiel, iné ešte bežne premávajú s cestujúcimi aj dnes.

Škoda Sanos S 200
Foto: imhd.sk

„Po celom meste vtedy premávali autobusy, električky i trolejbusy vyzdobené vlajkami a oblepené veľkými nápismi, ktoré burcovali verejnosť proti vláde totalitného režimu. Nápisy vtedy svojpomocne pripravovali naši kolegovia, ktorí sa snažili za pomoci verejnej dopravy podporiť ľudí v účasti na revolúcii,“ uvádza dopravný podnik vo svojej tlačovej správe.

Na pripomenutie dobovej atmosféry budú aj túto nedeľu niektoré vozidlá v spolupráci so Slovenským národným múzeom vybavené dobovými transparentami a nápismi ako v roku 1989.

Škoda Sanos S 200
Foto: imhd.sk

Historickými vozidlami sa budú môcť Bratislavčania bezplatne previezť napríklad k Bratislavskému hradu na výstavu o novembri 1989 N89 – Cesta k slobode, či okruhom po centre mesta v čase medzi 12. a 18. hodinou.

  • Trolejbusovo-autobusová linka N89 bude premávať s historickými trolejbusmi a autobusom v intervale 20 minút  po trase:
    • Nemocnica sv. Michala (Rajská) – Ondrejský cintorín – Kollárovo nám. – Hodžovo nám. – Palisády – Hrad – Mudroňova – Búdková.
  • Električková linka N89 bude premávať s historickými električkami okruhom po meste v intervale 20 minút  po trase:
    • SND (Jesenského) – Námestie SNP – Obchodná – Blumentál – Vazovova – Americké námestie – Špitálska – Námestie SNP – Kapucínska – tunel – Most SNP – Mostová – SND (Jesenského).

Dobové električkové súpravy ČKD Tatra T3SUCS #7819+7820 a T3M #7733+7734 budú vypravené na bežné linky 3 a 9 z Rače cez centrum do Ružinova, na ktorých bude platiť štandardná tarifa IDS BK.

Prestup medzi oboma linkami a linkou 9 bude možný v uzle Kollárovo námestie – Vysoká, prípadne v uzle Kamenné nám. – Nám. SNP – Nemocnica sv. Michala (tu aj linka 3).

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X