Bratislavská nadácia získala vďaka dvojpercentnému podielu zo zaplatenej dane 2,5 mil. eur

Pomoc petrzalka obcianske zdruzenia nadacie financie gettyimages.jpg
Foto: Ilustračné, gettyimages

V rámci Bratislavského kraja je Nadácia Pontis na prvom mieste, čo sa týka vyplatenej sumy dvoch percent zo zaplatenej dane už tretí rok za sebou.

Nadácii Pontis vyplatili uplynulý rok 2,5 mil. eur z dvojpercentného podielu zo zaplatenej dane. Je to najvyššia čiastka vyplatená z vyzbieraných peňazí v rámci Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) aj v rámci celého Slovenska.

V roku 2018 bolo 2 795 organizáciám v Bratislave vyplatených spolu takmer 29 mil. eur. Celková vyzbieraná čiastka na celom Slovensku predstavovala vyše 68,3 mil. eur. Vyplýva to zo štatistiky, ktorú v rámci projektu Lepšia sociálna politika mesta prostredníctvom platformy SeniorSiTY, realizovaného v Prešove, pripravilo občianske združenie Dianovum.

Bratislava vedie

Na 2. mieste rebríčka organizácií, ktoré v rámci BSK získali najväčší objem z vyzbieraných peňazí sa nachádza aj Nadácia EPH, ktorej vyplatili 1,7 mil. eur, treťou je Nadácia SPP, ktorá dostala 1,5 mil. eur. Na 4. mieste je Nadácia Volkswagen Slovakia, ktorej vyplatili 1,2 milióna eur. Prvú päťku uzatvára Nadácia Slovenskej sporiteľne s vyplatenou sumou 1,1 mil. eur.

Bratislava je na čele rebríčka z pohľadu celkovej vyplatenej sumy spomedzi ôsmich samosprávnych krajov. „Postavenie hlavného mesta je logické. Majú v ňom sídla firmy, ktoré majú svoje nadácie a do nich idú aj dve percentá. Sídli tu aj najviac mimovládnych organizácií, ktoré majú tiež celoslovenskú pôsobnosť,“ uviedla pre agentúru SITA Jana Lukáčová z OZ Dianovum.

Projekt Lepšia sociálna politika mesta prostredníctvom platformy SeniorSiTy bol podporený z Európskeho sociálneho fondu v rámci operačného programu Efektívna verejná správa sumou 358-tisíc eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk