Bratislavská polícia klepla po prstoch ďalším dílerom, drogy skrývali pod skalou na dvore

drogy
Foto: ilustračné, Gettyimages

Mladá dvojica z Bratislavy predávala po telefonických objednávkach drogy presne neučenému okruhu osôb.

Bratislava má o dvoch dílerov drog menej. Na ich zadržaní spolupracovali policajti pohotovostného policajného útvaru, bratislavskej krajskej kriminálky a Okresného riaditeľstva PZ Bratislava I.

Obvineniu zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov ich držania a obchodovania čelia 31-ročná Zlatica a 30-ročný Andrej.

Dvojica mala od januára 2020 v byte a na iných miestach v Bratislave držať metamfetamín a heroín. Predávali ich po telefonických objednávkach presne neurčenému okruhu osôb.

Drogy si dvojica zároveň ukryla od konca marca aj na netypické miesto – pod skalu, ktorá sa nachádzala pri zadnom vchode do bytového domu. Pod skalou sa našlo 11 kusov alobalov so svetlohnedým práškovým materiálom. Išlo o heroín s prímesou paracetamolu a kofeínu, čo zodpovedá 119 jednorazovým dávkam drogy.

V prípade preukázania viny hrozí dvojici trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave spracoval podnet na väzobné stíhanie obvinených.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk