Bratislavská polícia registruje zvýšený počet podvodov na senioroch, dávajte si pozor na celoživotné úspory

Kolaz bratislava policia podvod senior.jpg
Foto: ilustračné, GettyImages, www.facebook.com

Hovorte so svojimi starými či prastarými rodičmi. Mali by vedieť, že podvodníkom nič nie je sväté a použijú na nich akékoľvek príbehy, len aby od nich vymámili peniaze.

V posledných dňoch eviduje polícia zvýšený počet prípadov podvodov na senioroch, ktoré sa vyznačujú rovnakými legendami a rovnakým spôsobom. Prípady s nešťastným koncom je mnoho a seniori prichádzajú o svoje celoživotné úspory.

Je dôležité, aby sa varovania a upozornenia dostali k seniorom, preto polícia neustále vydáva správy, príspevky a prevencii sa venuje aj v teréne. Opäť vyzývajú aj verejnosť, aby hovorila so seniormi vo svojom okolí, informovala ich o podvodníckych praktikách.

Mali by tiež vedieť, že ak im niekto telefonicky oznamuje dopravnú nehodu alebo sa vydáva za ich príbuzného, je dôležité, aby rozhovor ukončili a informácie overili u svojich dôveryhodných blízkych. Seniorky a seniori by nemali vyberať svoje finančné úspory pre cudzie osoby a neposkytovať peniaze ľuďom, ktorých nepoznajú. Ak majú podozrenie z podvodu, vrátane tých, ktorí tvrdia, že sú policajtmi, mali by okamžite kontaktovať Policajný zbor na čísle 158.

Policajti druhého bratislavského okresu intenzívne vyšetrujú ďalší prípad podvodu. V tomto prípade sa stala obeťou podvodníka 91-ročná seniorka, ten sa vydával za policajta. Tento podvodník tvrdil, že jej syn spôsobil dopravnú nehodu a požadoval vydanie finančnej hotovosti. Seniorka následne poslúchla jeho pokyny a do igelitky vložila 7 000 eur, ktoré následne vyhodila z balkóna. Až potom zistila, že sa stala obeťou podvodníka.

Polícia žiada verejnosť o pomoc pri identifikácii neznámeho muža na kamerovom zázname, ktorý by mohol napomôcť pri objasnení tohto trestného činu. Vyzývajú všetkých, ktorí majú informácie o tomto prípade, aby sa obrátili na políciu na čísle 158 alebo prostredníctvom súkromnej správy na FB Polícia SR – Bratislavský kraj.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk