Bratislavská polícia riešila najviac priestupkov na Páričkovej ulici. K porušeniam zákona však dochádzalo na viacerých miestach

Mestská polícia Bratislava
Foto: ilustračné, MsP BA

Bratislavská mestská polícia zasahovala aj v uplynulom týždni. Ako uvádza MsP hlavného mesta SR, v týždni od 1. apríla do 7. apríla 2019 preverovali hliadky v Bratislave celkom 1351 udalostí. Medzi nimi sa objavili aj také, ktoré sa hneď na mieste ukázali ako neopodstatnené. Týchto bolo 278.

Ako informovala polícia: „K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke tých bolo 995. V šiestich prípadoch spolupracovala mestská polícia s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v dvoch prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru.“

Podľa ďalších informácií, ktoré uviedla Mestská polícia v Bratislave, ľuďom bola ľahostajná aj čistota a poriadok na verejných priestranstvách. Celkovo polícia prichytila v uplynulom týždni 13 ľudí.

„V šiestich prípadoch bol zo strany mestskej polície zistený a riešený priestupok proti verejnému poriadku. Nepovolené pouličné aktivity boli mestskými policajtmi riešené v troch prípadoch a v štyroch prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín,“ napísala bratislavská mestská polícia vo svojom týždennom hlásení.

Zákon porušovali aj majitelia psov, ktorí porušili ustanovenia, ktoré vyplývajú z podmienok držania psov. V minulom týždni sa tak stalo dvakrát. „Porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy, riešila mestská polícia 6-krát. V štyroch prípadoch bola zrealizovaná kontrola taxi,“ doplnila bratislavská mestská polícia.

Ako pokračovala polícia, v siedmich prípadoch bolo zistené a následne riešené nepovolené konzumovanie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. V jednom prípade sa objavilo taktiež znečisťovanie komunikácie.

V uplynulom týždni polícia nahlásila na príslušné úrady štyri staré vozidlá, jednu novú nelegálnu skládku a jeden prípad, v ktorom došlo k poškodeniu dopravného značenia. Rovnako v jednom prípade odovzdal občan hliadke bratislavskej mestskej polície nájdené osobné doklady.

„Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 527 prípadoch a 114 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 141 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Páričkovej ulici,“ uviedla záverom Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk