Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestská polícia Bratislava
Foto: ilustračné, MsP BA
10. apríla 2019 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skBratislavaDeň.sk Diskusia()

Bratislavská polícia riešila najviac priestupkov na Páričkovej ulici. K porušeniam zákona však dochádzalo na viacerých miestach

Bratislavská mestská polícia zasahovala aj v uplynulom týždni. Ako uvádza MsP hlavného mesta SR, v týždni od 1. apríla do 7. apríla 2019 preverovali hliadky v Bratislave celkom 1351 udalostí. Medzi nimi sa objavili aj také, ktoré sa hneď na mieste ukázali ako neopodstatnené. Týchto bolo 278.

Ako informovala polícia: „K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke tých bolo 995. V šiestich prípadoch spolupracovala mestská polícia s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v dvoch prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru.“

Podľa ďalších informácií, ktoré uviedla Mestská polícia v Bratislave, ľuďom bola ľahostajná aj čistota a poriadok na verejných priestranstvách. Celkovo polícia prichytila v uplynulom týždni 13 ľudí.

„V šiestich prípadoch bol zo strany mestskej polície zistený a riešený priestupok proti verejnému poriadku. Nepovolené pouličné aktivity boli mestskými policajtmi riešené v troch prípadoch a v štyroch prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín,“ napísala bratislavská mestská polícia vo svojom týždennom hlásení.

Zákon porušovali aj majitelia psov, ktorí porušili ustanovenia, ktoré vyplývajú z podmienok držania psov. V minulom týždni sa tak stalo dvakrát. „Porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy, riešila mestská polícia 6-krát. V štyroch prípadoch bola zrealizovaná kontrola taxi,“ doplnila bratislavská mestská polícia.

Ako pokračovala polícia, v siedmich prípadoch bolo zistené a následne riešené nepovolené konzumovanie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. V jednom prípade sa objavilo taktiež znečisťovanie komunikácie.

V uplynulom týždni polícia nahlásila na príslušné úrady štyri staré vozidlá, jednu novú nelegálnu skládku a jeden prípad, v ktorom došlo k poškodeniu dopravného značenia. Rovnako v jednom prípade odovzdal občan hliadke bratislavskej mestskej polície nájdené osobné doklady.

„Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 527 prípadoch a 114 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 141 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Páričkovej ulici,“ uviedla záverom Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X