Bratislavská polícia riešila počas uplynulého týždňa mnohé priestupky, hliadky preverili viac než 1400 udalostí

Mestská polícia v Bratislave
zdroj foto: Mestská polícia v Bratislave

Mestská polícia v Bratislave zasahovala aj počas uplynulého týždňa na mnohých miestach v uliciach hlavného mesta SR. Podľa týždeného hlásenia, ktoré bratislavská polícia s pravidelnosťou zverejňuje, sa v týždni od 3. do 9. decembra 2018 dialo aj toto.

Ako uviedla bratislavská mestská polícia na svojom webe, v 49. kalendárnom týždni tohto roka preverovali hlaidky polície v uliciach Bratislavy celkom 1423 udalostí. Medzi nimi sa však vyskytli aj také, ktoré sa hneď po preverení hliadkami ukázali priamo na mieste ako neopodstatnené. Takýchto bolo celkovo 314.

“K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1011. V 4 prípadoch mestská polícia spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v 5 prípadoch s pracovníkmi Slobody zvierat. Mestská polícia zistila v 2 prípadoch podozrenie zo spáchania trestného činu,” napísala bratislavská polícia na svojom webe.

Priestupky sa riešili aj v oblatsi dodržiavania pravidiel verejného poriadku, ktoré boli počas uplynulého týždňa porušené 12-krát. Ako uviedla polícia, siedmim ľuďom bola ľahostajná čistota a verejný poriadok na verejných priestranstvách. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk zistili bratislavskí policajti 5-krát.

“V 1 prípade bola vykonaná kontrola taxi a v 1 prípade bolo zistené porušenie povinností podnikateľa,” vyjadrila sa mestská polícia hlavného mesta SR.

Počas hliadkovania mestská polícia zistila aj 5 prípadov, ktoré sa týkali nedodržania stanovených prevádzkových hodín. Napriek zákazu požívania alholických nápojov na verejných priestranstvách, tento zákon ignorovali davaja ľudia. Tri priestupky súviseli s nepoveolenými pouličnými aktivitami a 5 priestupkov spáchali neprispôsobiví občania, ktorí obťažovali okoloidúcich.

“Zákon o ochrane nefajčiarov tým, že niektorí ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy, bol porušený 19-krát. V 3 prípadoch bol hliadkami mestskej polície riešený nepovolený ambulantný predaj,” doplnila polícia. “Na príslušné úrady mestská polícia nahlásila 3 staré vozidlá, 1 novú nelegálnu skládku a 3 prípady poškodenia dopravných značiek,” pokračovala bratislavská mestská polícia vo výpočte priestupkov, ktoré počas minulého týždňa riešila v uliciach Bratislavy.

“Blokovacie zariadenia na nesprávne zaparkované vozidlá boli založené 627-krát a 134 motoristov si po svoje odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 38 zistili a riešili jednotlivé hliadky na Františkánskom námestí,” uzavrela svoje týždenné hlásenie Mestská polícia hlavného mesta SR.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk