Bratislavská polícia riešila počas uplynulého týždňa viac než 1500 udalostí, medzi nimi aj takéto

Bratislavská polícia

Mestská polícia v Bratislave zverejnila prostredníctvom svojej webovej stránky týždenné hlásenie za uplynulý týždeň. Ako z neho vyplýva, policajti v uliciach hlavného mesta preverovali 1516 udalostí. Medzi nimi však boli aj také, ktoré sa po preverení ukázali priamo na mieste ako neopodstatnené. Takýchto bolo v 46. kalendárnom týždni 332.

Ako uviedla bratislavská mestská polícia, k opodstatneným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 1076. Mestská polícia spolupracovala aj s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci v šiestich prípadoch a v jednom prípade bolo hliadkou mestskej polície zistené podozrenie zo spáchania trestného činu.

„Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 18 ľudí. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 8-krát a v štyroch prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín. Prípady obťažovania okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov mestská polícia riešila v dvoch prípadoch a v jednom prípade bolo zistené užívanie verejného priestranstva bez povolenia. Nepovolené exteriérové sedenie bolo hliadkami mestskej polície riešené 2-krát,“ uviedla bratislavská mestská polícia.

Polícia riešila aj nepovolené pouličné aktivity v troch prípadoch a porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach MHD. Toto ustanovenie bolo porušené 18-krát. „Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov tieto porušili v 5 prípadoch. Za nepovolený ambulantný predaj boli mestskou políciou riešení 2 priestupcovia. Nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách riešili mestskí policajti v 11 prípadoch a v 2 prípadoch bola zrealizovaná kontrola taxi,“ napísala polícia.

Na príslušné úrady sa taktiež nahlásili tri staré vozidlá a jeden prípad poškodenia dopravného značenia. Hliadke mestskej polície boli odovzdané aj nájdené osobné doklady, ktoré našiel poctivý občan. Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 702 prípadoch a 126 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 32 zistili a riešili mestskí policajti na viacerých miestach, a to na Ružinovskej ulici a Františkánskom námestí,“ uzavrela bratislavská mestská polícia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk