Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bratislavská polícia
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zdroj foto: mestskapolicia.bratislava.sk
20. novembra 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skBratislavaDeň.sk Diskusia()

Bratislavská polícia riešila počas uplynulého týždňa viac než 1500 udalostí, medzi nimi aj takéto

Mestská polícia v Bratislave zverejnila prostredníctvom svojej webovej stránky týždenné hlásenie za uplynulý týždeň. Ako z neho vyplýva, policajti v uliciach hlavného mesta preverovali 1516 udalostí. Medzi nimi však boli aj také, ktoré sa po preverení ukázali priamo na mieste ako neopodstatnené. Takýchto bolo v 46. kalendárnom týždni 332.

Ako uviedla bratislavská mestská polícia, k opodstatneným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 1076. Mestská polícia spolupracovala aj s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci v šiestich prípadoch a v jednom prípade bolo hliadkou mestskej polície zistené podozrenie zo spáchania trestného činu.

„Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 18 ľudí. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 8-krát a v štyroch prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín. Prípady obťažovania okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov mestská polícia riešila v dvoch prípadoch a v jednom prípade bolo zistené užívanie verejného priestranstva bez povolenia. Nepovolené exteriérové sedenie bolo hliadkami mestskej polície riešené 2-krát,“ uviedla bratislavská mestská polícia.

Polícia riešila aj nepovolené pouličné aktivity v troch prípadoch a porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach MHD. Toto ustanovenie bolo porušené 18-krát. „Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov tieto porušili v 5 prípadoch. Za nepovolený ambulantný predaj boli mestskou políciou riešení 2 priestupcovia. Nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách riešili mestskí policajti v 11 prípadoch a v 2 prípadoch bola zrealizovaná kontrola taxi,“ napísala polícia.

Na príslušné úrady sa taktiež nahlásili tri staré vozidlá a jeden prípad poškodenia dopravného značenia. Hliadke mestskej polície boli odovzdané aj nájdené osobné doklady, ktoré našiel poctivý občan. Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 702 prípadoch a 126 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 32 zistili a riešili mestskí policajti na viacerých miestach, a to na Ružinovskej ulici a Františkánskom námestí,“ uzavrela bratislavská mestská polícia.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X