Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bratislavská mestská polícia
ilustračné, zdroj foto: mestskapolicia.bratislava.sk
6. novembra 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skBratislavaDeň.sk Diskusia()

Bratislavská polícia riešila viaceré prípady, najviac priestupkov bolo na Námestí Eugena Suchoňa

Mestská polícia v Bratislave zasahovala počas uplynulého týždňa na viacerých miestach, celkovo bolo preverených v hlavnom meste až 1007 udalostí. Z týchto udalostí sa priamo na mieste ukázalo 525 takých, ktoré policajti vyhodnotili ako neopodstatnené.

Medzi opodstatnené zistené a riešené prípady patrili priestupky, ktoré sa týkali oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, týchto bolo 617. Mestská polícia v 44. kalendárnom týždni tohto roka spolupracovala aj s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci v siedmich prípadoch a v jednom prípade hliadka mestskej polície zistila osobu, ktorá bola v pátraní.

Ako informovali mestskí policajti, pre 31 ľudí bola ľahostajná čistota a poriadok na verejných priestranstvách. Zistený bol aj neporiadok okolo kontajnerových stojísk, a to konkrétne jedenkrát. V troch prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín. „Prípady obťažovania okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov mestská polícia riešila v 7 prípadoch a v 2 prípadoch bolo zistené užívanie verejného priestranstva bez povolenia,“ napísala mestská polícia na svojom webe.

Počas uplynulého týždňa sa riešili aj nepovolené pouličné aktivity. Hliadky bratislavskej mestskej polície ich riešili päťkrát. „Porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy riešila mestská polícia 21 krát,“ doplnila polícia.

Zákony nerešpektovali aj majitelia psov a celkovo ich porušili v troch prípadoch. Za nepovolený ambulantný predaj boli mestskou políciou riešení dvaja priestupcovia. „Nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách riešili mestskí policajti v 8 prípadoch a v 2 prípadoch bola zrealizovaná kontrola taxi,“ pokračovala bratislavská polícia.

Hliadky polície na príslušné úrady nahlásili šesť starých vozidiel, jedenásť prípadov poškodenia dopravného značenia a dve nelegálne skládky odpadu. V dvoch prípadoch odovzdali občania hliadkam bratislavskej mestskej polície nájdené osobné doklady.

„Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 410 prípadoch a 38 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 28 zistili a riešili jednotlivé hliadky na Námestí Eugena Suchoňa,“ uzavrela polícia svoje týždenné hlásenie.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X