Bratislavská polícia zaznamenala až 20 prípadov nepovoleného konzumovania alkoholických nápojov

fľaša, alkohol
Foto: ilustračné, pixabay.com

Mestská polícia v Bratislave mala aj počas uplynulého týždňa plné ruky práce, vyplýva to z týždenného hlásenia, ktoré polícia s pravidelnosťou zverejňuje na svojej webovej stránke.

Ako sa uvádza na webe Mestskej polície hlavného mesta SR, v týždni od 4. marca do 10. marca 2019 preverovali hliadky mestskej polície celkom 1785 udalostí. Medzi nimi sa už tradične objavili aj také, ktoré sa hneď na mieste po preverení ukázali ako neopodstatnené, týchto bolo 313.

„K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke tých bolo 1352,“ uviedla mestská polícia. Ako ďalej pokračovala polícia, v troch prípadoch spolupracovali hliadky s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v dvoch prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru.

Ľuďom bola v uliciach hlavného mesta opäť ľahostajná čistota a poriadok na verejných priestranstvách, konkrétne polícia riešila v uplynulom týždni 27 ľudí. Dvakrát boli hliadkami mestskej polície zistené nedodržané stanovené prevádzkové hodiny.

„Nepovolené pouličné aktivity boli mestskými policajtmi riešené v štyroch prípadoch. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov tieto porušili v dvoch prípadoch,“ vyjadrila sa bratislavská polícia.

Mestskí policajti trikrát riešili poškodzovanie verejnej zelene a v jednom prípade nepovolené pálenie odpadu. „Porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy, riešila mestská polícia 3-krát,“ pokračovala polícia vo vymenovávaní toho, čo sa udialo v minulom týždni v uliciach Bratislavy.

Ako ďalej uviedla mestská polícia, v šiestich prípadoch hliadky riešili obťažovanie okoloidúcich, ktoré nastalo zo strany neprispôsobivých občanov a v šiestich prípadoch bolo zrealizovaná kontrola taxi.

Počas uplynulého týždňa sa v uliciach Bratislavy konzumoval aj alkohol, a to na verejných priestranstvách. „V 20 prípadoch zistili a riešili mestskí policajti nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Hliadka mestskej polície jedenkrát riešila nepovolený ambulantný predaj. V jednom prípade riešili mestskí policajti užívanie verejného priestranstva bez povolenia,“ uviedla bratislavská mestská polícia.

Na príslušné úrady boli v minulom týždni nahlásené tri staré vozidlá, jedna nová nelegálna skládka a vyskytli sa aj tri prípady poškodenia dopravného riešenia.

„Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 638 prípadoch a 135 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 278 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Páričkovej ulici,“ napísala Mestská polícia hlavného mesta SR vo svojom týždennom hlásení.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk