Bratislavská reportérka Kövešová naháňala podvodníkov a dílerov aj cez leto. Pozrite si, komu klepla po prstoch

Kristína Kövešová
Foto: Facebook/ Kristína Kövešová - koláž Bratislavadeň

Reportérka upozornila na dílerov drog v Pentagone či falošných žobrákov z Rumunska. Pomohla taktiež zachrániť týrané zvieratá.

Kristína Kövešová patrí medzi najznámejšie investigatívne reportérky. Je známa nielen svojou láskou k zvieratám, ale aj nebojácnou povahou.

Roky bojuje proti podvodníkom, mafii či dílerom, ktorých spovedá priamo na kameru. Ak nespolupracujú a utekajú, nerobí jej problém začať ich naháňať. Počas leta priniesla niekoľko reportáží o podvodníkoch z Bratislavy a okolia. V uliciach mesta ich môžete stretnúť aj vy.

Záchrana týraných psíkov

Reportérka v spolupráci s neziskovkou z Bratislavy, Československým kastračným programom, zachránila z osád nevinné zvieratá. Začiatkom júna bolo z osady Veľká Ida odobratých viac ako 40 psíkov.

Psie zápasy existujú aj dnes. Nasvedčuje o tom prípad z obce Sečovce. Sučku používal na zápasenie maloletý. Polícia prípad preverovala, avšak bol vzhľadom na vek páchateľa pozastavený.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Díleri z Pentagonu

Drogy sú v bytovke na Stavbárskej ulici vo Vrakuni dlhoročný problém. Počas júla zachytila Kövešová, ako si narkomani aplikujú drogy a dílerom dávajú peniaze na ulici za bieleho dňa. Nerobila im problém ani kamera.

Odhalila ďalších dílerov drog, jeden z nich bol aktuálne stíhaný na slobode. Taktiež nemali problém priamo na kameru ukázať svoj zdroj obživy.

Polícia vykonala v bytovke niekoľko razií. Počas jednej z nich boli zatknutí muž so ženou, v ich byte sa vyskytli drogy ako heroín či pervitín.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Falošní žobráci

Počuli ste o mafii žobrákov? Ide väčšinou o cudzincov, ktorí predstierajú postihnutie. Mafia pôsobí po celom svete.

Muž z videa je v Bratislave varený – pečený. Údajne je z Rumunska, s rodinou bol ubytovaný na Zlatých Pieskoch. Od okoloidúdich ľudí si dokázal vyžobrať stovky eur denne. Keď ho Kövešová stretla na druhý deň, muž vedel bez problémov chodiť.

Kristína Kövešová
Podvodník z Rumunska. Foto: Facebook/ Kristína Kövešová

Falošní bohatí podnikatelia

Ak aktívne jazdíte, na cestách môžete naraziť na muža z Rumunska. Bude vás žiadať o finančnú pomoc. Dajte si však pozor, môžete mať do činenia s podvodníkom.

Muž sa vydáva za bohatého podnikateľa a predstiera, že má pokazené auto. Kövešová upozornila, že jeho ďalší „kolega“ okrádal ľudí už v roku 2017.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Drogy na farme v Devínskej Novej Vsi

Polícia vykonávala domovú prehliadku farmy v Devínskej Novej Vsi. Dôvodom bolo podozrenie pre prítomnosť drog, napríklad marihuany a pika.

Priestor na vyjadrenie dostal aj majiteľ farmy, oslovila ho reportérka. Všetko však poprel.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk