Bratislavská rozhľadňa zaujala netypickým dizajnom aj v zahraničí, ocenili ju v Číne

Rozhľadňa Devínska Kobyla
Foto: Facebook/ Januš Januška, Lukáš Warner - koláž Bratislavadeň

Rozhľadňu na Devínskej Kobyle snímajú aj kamery a online prenos nájdete na stránke mestskej časti.

Kúsok Bratislavy sa dostal až do ďalekej Číny. Vyhliadková veža na Devínskej Kobyle je pomerne nová, no už stihla zaujať stránku, ktorá zdieľa najlepšie kreatívne dizajny z celého sveta.

Čínska platforma hhlloo.com uvádza, že rozhľadňa sa nachádza na križovatke obľúbených turistických trás a ponúka návštevníkom dobrú dostupnosť a krásne výhľady.

Taktiež platforma spomenula, že rozhľadňa sa nachádza pri hraniciach troch krajín, čo sa odrzkadľuje v troch vyhliadkových plošinách v rôznych výškových úrovniach. Vďaka bielej farbe stavba vynikne na pozadí korún stromov a zároveň ju robí neviditeľnou z diaľky.

Vedeli ste, že si viete skontrolovať, koľko turistov je momentálne na rozhľadni? Aktuálnu situáciu si viete pozrieť cez online prenos web kamery na tomto linku. Ide o novinku, ktorú Devínska Nová Ves spustila nedávno.

Rozhľadňa Devínska Kobyla
Náhľad cez web kameru. Foto: ipcamlive.com

Rozhľadňa sa začala stavať v roku 2020. Stojí na najvyššom bode Devínskej Kobyly a potrebujete zdolať 112 schodov, aby ste sa dostali na jej úplný vrchol. Turisti z nej dovidia do Rakúska, Maďarska a Českej republiky. Súčasťou rozhľadne sú tri vyhliadkové plošiny vo výškach 14 metrov, 17 metrov a 20 metrov. Vstup je zdarma.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk