Bratislavská športová gymnastika si robí dobré meno za hranicami Slovenska

Gymnastika
ilustračné: SITA

Obrovský úspech dosiahol Petržalčan Slavomír Michňák a Barbora Mokošová v športovej gymnastike na pretekoch Svetového pohára v Paríži s názvom Challenge Cup 2017.

Slavomír Michňák spolu s Barborou Mokošovou zaútočili na prvé priečky tejto významnej súťaže. Obaja sa dostali do finálového kola. Slavomír dokončil súťaž vo finále na koni s držadlami na 7. mieste, pričom tam postúpil zo 4. miesta. Barbora skončila na bradlách na krásnom 6. mieste, pričom rovnaké umiestnenie získala aj v kvalifikácii.

SLOVAK PRESS PHOTO: ŠŠport
ilustračné foto: SITA

Príprava na Majstrovstvá sveta

Obaja športovci dosiahli obdivuhodné výsledky a v konkurencii najväčších gymnastických hviezd sa nestratili. Do súťaže sa zapojili účastníci až z 36 krajín. V rámci Svetového pohára obaja figurujú na 2. mieste. Tieto preteky boli skvelou fyzickou, ale najmä psychickou prípravou na majstrovstvá sveta v športovej gymnastike v Kanade, na ktorých sa obaja zúčastnia už začiatkom októbra.