Bratislavská vodárenská spoločnosť bezplatne skontroluje vzorky vody z domácich studní

studna-domaca-voda-hodnoty-meranie-nezavadnost-gettyimages.jpg
Foto: ilustračné, GettyImages

Podľa hovorcu BVS Jána Pálffyho podnik v roku 2017 skontroloval 1 395 vzoriek vody zo studní. Minulý rok počet vzoriek klesol na 1 134.

Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) aj tento rok bezplatne otestuje vzorky vody z domácich studní. Informuje o tom na svojej webovej stránke. Analýza sa zameria na množstvo dusičnanov a celkovú tvrdosť vody.

Pri odbere vody by mali občania dodržiavať postup, ktorý BVS uvádza na svojom portáli. Vodu treba nechať dve až päť minút odtiecť dostatočne silným prúdom a odobrať do vypláchnutej nádoby, ktorá nepresahuje objem pol litra. Fľašu naplniť až po okraj tak, aby nad vrchnákom nebol takmer žiadny vzduch a uzavrieť. Spoločnosť odporúča použiť trojdecovú plastovú fľašu, sklenené fľaše nebudú akceptovať. Takéto vzorky môžu záujemcovia priniesť v stredu 20. marca od 8.00 do 16.00 hod. do priestorov laboratórií BVS na Bojnickej ulici č. 6 v Bratislave.

Výsledky testu budú dostupné na internetovej stránke BVS alebo v call centre podniku. Tento orientačný rozbor neskúma, či voda zo studne dosahuje kvalitu pitnej vody. Kompletný rozbor je spoplatnený a možno si ho objednať písomne alebo telefonicky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk