Bratislavská vodárenská spoločnosť bude na nový koronavírus testovať svojich zamestnancov

Hasici testovanie koronavirus.jpg
Foto: ilustračné, HaZZ

Preventívne testovanie vykoná súkromné laboratórium a bude hradené z odborového fondu BVS.

Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) otestuje takmer 200 svojich kľúčových zamestnancov. V tlačovej správe o tom informoval hovorca BVS Peter Podstupka.

Ide predovšetkým o ľudí pracujúcich na divíziách výroby a distribúcie vody, čistenia odpadových vôd, dispečingu a v laboratóriách BVS, ktoré odoberajú vzorky pitnej aj odpadovej vody. Tieto práce nie je možné vykonávať z domu,“ uviedol hovorca. Testy vykonajú tento týždeň v Bratislave, Malackách a v Trnave, čím pokryjú celý región, kde BVS pôsobí. Pre zamestnancov budú bezplatné.

Moji kolegovia robia v náročných podmienkach a ich práca je nenahraditeľná, preto chceme mať objektívnu informáciu o tom, ako na tom naša firma je. Na základe toho budeme môcť rozhodnúť o ďalších krokoch, ktoré súvisia s postupným otváraním ekonomiky,“ povedal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva BVS Peter Olajoš.

Spoločnosť k tomuto kroku pristúpila napriek skutočnosti, že do dnešného dňa nebol v rámci firmy zaznamenaný zvýšený počet chorých ľudí a zároveň nemá žiadny potvrdený prípady výskytu COVID-19 u svojich zamestnancov.

Testy, ktoré pre spoločnosť vykoná súkromné laboratórium, budú hradené z fondu odborovej organizácie BVS, čo je výsledok dohody odborov a vedenia spoločnosti. Priebeh testov je po dohode s laboratóriom rozdelený do dvoch dní tak, aby bolo možné otestovať kľúčových pracovníkov vo všetkých zmenách a nebude mať žiadny dopad na bežné fungovanie BVS.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk