Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bratislavská vodárenská spoločnosť podáva trestné oznámenie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Facebook/ Bratislavská vodárenská spoločnosť, a. s.

Bratislavská vodárenská spoločnosť podala trestné oznámenie, chce prešetriť revízne správy

Ide o revízne správy na technické zariadenia Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) medzi rokmi 2017 – 2019.

Hovorca BVS Peter Podstupka spresnil, že spoločnosť podala trestné oznámenie na Okresnú prokuratúru v Bratislave. BVS má totiž podozrenie, že revízne činnosti neboli vykonané správne a v predpísanom rozsahu.

Ohrozenie zamestnancov aj majetku

Zlyhanie zariadení mohlo mať za následok ohrozenie zdravia zamestnancov či majetku BVS. Dopad to mohlo mať aj na prevádzku BVS – dodávku pitnej vody a čistenia odpadových vôd.

Revízne správy na vyhradené zariadenia robí BVS v zmysle zákona. Zahŕňa to pravidelné prehliadky najmä elektrických, plynových a tlakových zariadení. Prehliadkami sa má potvrdiť, že je všetko v poriadku a zariadenia môžu byť uvedené do prevádzky.

V celom regióne je potrebné na objektoch preveriť stovky zariadení. Ak budú správne vykonané revízne správy, zaručí to zamestnancom BVS prácu so spoľahlivými a funkčnými zariadeniami.

Súťaž na nového dodávateľa

BVS vypísala v tomto roku aj súťaž na nového dodávateľa revíznych správ. Má ísť o obdobie 3 rokov.

„Od uzavretia zmlúv na dlhšie obdobie si BVS sľubuje lepšie ceny ako pri jednoročných zmluvách, a tiež lepšiu kvalitu služieb,“ dodal hovorca.

V roku 2018 BVS dostala od predchádzajúceho dodávateľa kladnú revíznu správu o neexistujúcom bleskozvode alebo vystavil revíznu správu bez uvedenia príslušných meraní.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X