Bratislavská vodárenská spoločnosť podala trestné oznámenie, chce prešetriť revízne správy

Bratislavská vodárenská spoločnosť podáva trestné oznámenie
Foto: Facebook/ Bratislavská vodárenská spoločnosť, a. s.

Ide o revízne správy na technické zariadenia Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) medzi rokmi 2017 – 2019.

Hovorca BVS Peter Podstupka spresnil, že spoločnosť podala trestné oznámenie na Okresnú prokuratúru v Bratislave. BVS má totiž podozrenie, že revízne činnosti neboli vykonané správne a v predpísanom rozsahu.

Ohrozenie zamestnancov aj majetku

Zlyhanie zariadení mohlo mať za následok ohrozenie zdravia zamestnancov či majetku BVS. Dopad to mohlo mať aj na prevádzku BVS – dodávku pitnej vody a čistenia odpadových vôd.

Revízne správy na vyhradené zariadenia robí BVS v zmysle zákona. Zahŕňa to pravidelné prehliadky najmä elektrických, plynových a tlakových zariadení. Prehliadkami sa má potvrdiť, že je všetko v poriadku a zariadenia môžu byť uvedené do prevádzky.

V celom regióne je potrebné na objektoch preveriť stovky zariadení. Ak budú správne vykonané revízne správy, zaručí to zamestnancom BVS prácu so spoľahlivými a funkčnými zariadeniami.

Súťaž na nového dodávateľa

BVS vypísala v tomto roku aj súťaž na nového dodávateľa revíznych správ. Má ísť o obdobie 3 rokov.

„Od uzavretia zmlúv na dlhšie obdobie si BVS sľubuje lepšie ceny ako pri jednoročných zmluvách, a tiež lepšiu kvalitu služieb,“ dodal hovorca.

V roku 2018 BVS dostala od predchádzajúceho dodávateľa kladnú revíznu správu o neexistujúcom bleskozvode alebo vystavil revíznu správu bez uvedenia príslušných meraní.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk