Bratislavská vodárenská spoločnosť umožní otestovať vodu z domácich studní

studna-domaca-voda-hodnoty-meranie-nezavadnost-gettyimages.jpg
Foto: ilustračné, GettyImages

Občania budú mať nárok na bezplatnú analýzu tvrdosti vody aj obsahu dusičnanov.

V rámci Svetového dňa vody umožní Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) občanom otestovať vodu z domácich studní. Každý, kto v pondelok 23. marca prinesie v čase od 8.00 do 16.00 hod. vzorky vody zo svojej studne do laboratória BVS na Bojnickej ulici, má nárok na bezplatnú analýzu tvrdosti vody aj obsahu dusičnanov.

V prípade, ak budú mať občania záujem o podrobnejšiu analýzu vody zo svojej studne, BVS zavádza v tomto roku novinku. Analýzou donesených vzoriek vody zo studní budú rozšíreným testom stanovené mikrobiologické, biologické, fyzikálne a chemické ukazovatele.

Objednávateľ si môže dať stanoviť vybraný rozsah pesticídov. Ľudia v regióne BVS si môžu objednať tieto analýzy so 40-percentnou zľavou, informuje generálny riaditeľ spoločnosti Peter Olajoš.

Rôzne analýzy vody

V prípade, ak majú občania záujem o podrobnejšiu analýzu, môžu si v týždni od 23. do 27. marca objednať rozbor vody v minimálnom rozsahu alebo rozbor vody zameraný na vybrané pesticídy. Oba budú poskytované so 40-percentnou zľavou.

Cena minimálneho rozboru bude približne 89 eur a za rozbor zameraný na pesticídy približne 111 eur. Počet prijatých objednávok bude limitovaný na 100 pri minimálnom rozbore a 150 pri vzorkách na pesticídy.

Zľavnené ceny sa budú vzťahovať iba na objednávky prijaté v týždni od 23. do 27. marca, prijaté osobne v laboratóriu na Bojnickej ulici č. 6 alebo telefonicky.

Bezplatné alebo zvýhodnené

Vzorky je potrebné priniesť v 3 dcl plastových fľašiach a pred naplnením je potrebné ich prepláchnuť. Zároveň treba nechať vodu odtiecť aspoň tri minúty pred ich naplnením. Každá fľaša bude označená identifikačným číslom, pod ktorým bude zverejnený výsledok analýzy na webovej stránke spoločnosti BVS.

V BVS máme veľmi kvalitné, akreditované laboratóriá, ktoré pravidelne využívame na kontrolu kvality pitnej a odpadovej vody. V tomto roku sme sa prvýkrát rozhodli umožniť širokej verejnosti, aby si okrem bezplatného rozboru tvrdosti vody mohla dať výhodne otestovať viaceré ukazovatele kvality vody. Je to súčasťou skvalitňovania služieb BVS pre ľudí z celého regiónu,“ povedal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva BVS Peter Olajoš.

Hlavnou činnosťou BVS je výroba a distribúcia pitnej vody a odvádzanie a čistenie odpadových vôd. Spoločnosť poskytuje svoje služby pre viac ako 700 tisíc ľudí z Bratislavy, ako aj zo siedmi okresov na Záhorí a v okolí hlavného mesta.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom