Bratislavská ZOO ponúka možnosť adopcie zvieratka, z financií sa zaplatí krmivo či chovné zariadenie

Adopcia zvieraťa v ZOO
Foto: ilustračné, Gettyimages

Finančne podporiť môžete vybrané zvieratá z vtákov, cicavcov, plazov, rýb či bezstavovcov.

Bolo vaším snom mať vždy zvieratko, no z nejakého dôvodu ste ho nemohli doma chovať? Vďaka špeciálnemu programu adoptívnych rodičov bratislavskej ZOO si môžete tento sen splniť alebo pomôcť niektorému zo zvierat.

Jednorazová alebo pravidelná podpora

ZOO sa zameriava na chov ohrozených zvierat a mnohé z nich už úplne vymizli z prírody. Návštevníci ich môžu vidieť naživo v areáli ZOO, kde sa o nich starajú chovatelia.

Na adopciu je možné vybrať rôzne druhy zvierat z cicavcov, vtákov, plazov, rýb a bezstavovcov. Finančnú podporu môžete uhradiť jednorazovo alebo každý mesiac.

Adopcia je symbolická

Každé zvieratko si vyžaduje inú finančnú podporu. Väčší jedinec potrebuje vyšší príspevok ako napríklad kačica domáca. Zo zoznamu zvierat môžete podporovať napríklad hrošíka libérijského, jaguára amerického, kenguru červenú, kosmáča trpasličieho, lamu alpaku, leoparda cejlónskeho, lemura kata, muflóna lesného, nosorožca tuponosého južného, psa ušatého, pytóna kráľovského, rôzne druhy rýb a pod.

Z finančného príspevku sa pre dané zviera zaplatí krmivo na jeden rok či údržba chovného zariadenia. Adopcia je symbolická. Každý adoptívny rodič dostane darovací certifikát, sponzorskú tabuľku na sponzorskom strome a jeho meno bude uvedené ako sponzor v zozname na karte zvieraťa na webovej stránke.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk