Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zvieratka_zoo.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
bratislava.sk
30. septembra 2016 Zaujímavosti od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Bratislavská ZOO sa v septembri rozrástla o niekoľko prírastkov

V septembri sa v ZOO udialo niekoľko radostných udalostí. Mláďatá kozy kamerunskej a juhoamerický vták ibis červený sa postupne začleňujú do života v ZOO.

V septembri sa narodili štyri mláďatá kozy kamerunskej (Capra hircus). Prvé dve mláďatá – dvojčatá (samček a samička) sa narodili 10. septembra, ďalšie mláďatko – samček sa narodil 22. septembra a posledné mláďa – samička sa narodila 23. septembra. Všetky štyri mláďatá sú zdravé, životaschopné a ich matky sa o ne vzorne starajú. Koza kamerunská je pôvodné africké plemeno. Dĺžka gravidity samice je 150 dní. Pôrodná hmotnosť mláďaťa je 1 až 2,5 kg. Mláďatá pohlavne dospievajú v 5. až 6. mesiaci po narodení.

V utorok 13. septembra sa vyliahlo mláďatko ibisa červeného (Eudocimus ruber). Ide historicky o druhý odchov tohto krásneho juhoamerického vtáka v bratislavskej ZOO. Prvé mláďa sa podarilo odchovať v roku 2014. Ibisy červené žijú vo veľkých kŕdľoch, ktoré tvoria stabilné páry odchovávajúce mláďatá a ich odrastené potomstvo. Samice znášajú 2 – 4 vajcia, na ktorých sedí prevažne samica. Samec stráži hniezdo a strieda samicu, keď sa potrebuje napiť a nakŕmiť. Po 21 – 23 dňoch inkubácie sa liahnu sivo operené mláďatá, o ktoré sa 35 až 42 dní starajú obaja rodičia.

V ZOO pribudli počas mesiaca aj mladý chovný samček baziliška zeleného (Basiliscus plumifrons), ktorého previezli zo ZOO Lodž, a samčeka a samičku varana stepného (Varanus exanthematicus).

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X