Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cykloprojekty_kolaz_bsk.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
BSK
23. decembra 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skBSK, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Bratislavská župa dokončila a pripravila tri unikátne cykloprojekty

Bratislavská župa dokončila na jeseň tri unikátne cykloprojekty, ktorými sa pripravuje na novú turistickú sezónu. Prvým dokončeným projektom je Bike park s pumtrackovou dráhou v Modre – Piesku a dve cykloopočívadlá. Jedno pri modranskej Kalvárii a druhé pri Pustom kostolíku vo Svätom Jure.

„Našou filozofiou je vybudovávať v rámci župy takéto cykloodpočívadlá ako body, za ktorými pôjdu cyklisti z celého kraja a postupne to budeme prepájať aj cyklotrasami, aby sa dalo dostať k tým bodom hladko aj s deťmi. To, na čo máme peniaze, sme urobili ešte tento rok, to znamená, v tomto prípade odpočívadlo v Svätom Jure,“ zhrnul predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo.

BSK realizoval koncom roku 2016 tri dôležité a unikátne cykloturistické projekty, ktorých cieľom je zvýšiť počet cykloturistov v regióne. Župa podporuje nielen cestnú cyklistiku, ale aj horskú. Znakom toho je Bike park s pumptrackovou dráhou v lokalite Modra – časť Piesok.

„Je to tréningová dráha pre cyklistov všetkých vekových kategórií. Sme presvedčení o tom, že toto miesto bude naozaj veľmi dobre využívané, bude, samozrejme, ohradené a bude mať aj svojho správcu, ktorý sa bude starať nielen o prevádzku, ale bude tu robiť rôzne cyklistické podujatia pre deti aj dospelých,“ vyjadrila sa poslankyňa BSK Tatiana Mikušová.

Cykloturistické odpočívadlo pri Kalvárii v Modre a cykloturistické odpočívadlo pri Pustom kostolíku vo Svätom Jure sú projektmi, ktoré súvisia so zlepšovaním podmienok pre cyklistov v regióne. Pre cyklistov sú k dispozícii stojany na bicykle a oddychová zóna s lavičkami a hracími prvkami.

„Kalvária nie je iba takým pútnickým miestom, ale je aj takou malebnou časťou Modranského chotára, kde sme sa snažili vybudovať aj doplniť túto časť nielen cykloodpočívadlom, ale aj ovocnými chodníkmi. Po celom dobudovaní bude tvoriť naozaj príjemný priestor pre rekreáciu, pre návštevníkov, pre turistov, cykloturistov, pretože sa nachádzame na trase turistickej cyklomagistrály, ktorá by v budúcnosti mala spájať Bratislavu s Trnavou,“ predstavil plány primátor Modry Juraj Petrakovič.

Svätojurské odpočívadlo predstavil primátor Šimon Gabura: „Toto cykloodpočívadlo je súčasťou cyklotrasy Jurava, ktorá sa tiahne pozdĺž Rače, Vajnôr a 70 percent je v meste Svätý Jur. Mal by to byť hlavný oddychový bod tejto cyklotrasy nielen pre obyvateľov Svätého Jura, ale aj pre obyvateľov Bratislavy a blízkeho okolia.“

BSK preinvestovala na uvedené projekty približne 240-tisíc eur a verejnosti budú sprístupnené začiatkom jarnej turistickej sezóny.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X