Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Natasa help.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
BSK
14. septembra 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skBSK, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Bratislavská župa zriadila na pomoc proti zneužívaniu web aj emailovú schránku

K dispozícii je telefonická linka, mailová schránka, ale aj web. Ten je nazvaný podľa najznámejšom zneužívanom dievčati v novodobej histórii Európy Nataschi Kampusch.

„Spúšťame kontroly špeciálne zamerané na zneužívanie. Rozhodli sme sa aktívne konať aj tým, že sme zriadili horúcu linku. To je linka, na ktorú si pošlú sms tí, ktorí majú pocit, že ich blízky je zneužívaný alebo tam zavolajú. Dovolajú sa buď pracovníkovi, ktorý je na takéto situácie trénovaný alebo je tam záznamník a pracovníci sa ozvú sa naspäť,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.

Podľa jeho slov župa zriadila aj webovú stránku www.natasa.help a aj mailovú schránku [email protected], kam môžu podnety adresovať. „Toto je prvé, čo môžeme urobiť proti tomu, aby v ktoromkoľvek našom zariadení došlo k zneužitiu. Šéfom zariadení chceme povedať, aby sa aj u nich táto linka, schránka, webová stránka vyvesila, aby každý vedel, kde môže teoretické zneužitie župe oznámiť,“ dodal Pavol Frešo.

BSK spolufinancuje tri resocializačné zariadenia, v ktorých sa v súčasnosti nenachádzajú deti, ale len dospelí klienti. Na základe medializovaných informácií župa preverila, či neexistuje sťažnosť, že by sa v zariadeniach prihodilo niečo podobné. Podľa aktuálnych informácií BSK neeviduje žiadnu sťažnosť na tieto zariadenia. Napriek tomu v nich vykoná kontroly.

„Citlivými skupinami sú nielen ľudia, ktorí sú drogovo závislí a snažia sa liečiť alebo sú v zariadeniach, ktoré im v tomto pomáhajú. Sú to aj iné cieľové skupiny, napr. ľudia so zdravotným postihnutím alebo seniori. To sú dve veľmi citlivé skupiny a je dôležité rovnako pristupovať aj k monitorovaniu a vyhodnocovaniu toho, ako sa s nimi pracuje aj v zariadeniach sociálnych služieb,“ doplnila riaditeľka Odboru sociálnych veci Michaela Šopová.

BSK zriadil na pomoc v prípadoch zneužívania klientov telefonickú linku 0911 523 026, mailovú adresu [email protected] a webovú stránku www.natasa.help.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X