Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze euro pixabay.jpg
Foto: ilustračné, pixabay.com
9. júla 2019 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Bratislavské časti dostanú z participatívneho rozpočtu kraja takmer 160-tisíc eur

O podporu z participatívneho rozpočtu sa uchádzalo 59 projektov bratislavských mestských častí.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) vyčlenil pre okresy Bratislava I až Bratislava V celkovo 159 011 eur, ktoré použije na podporu 50 projektov. Informovali o tom minulý týždeň prostredníctvom internetovej stránky, prostredníctvom ktorej mohli ľudia hlasovať za nimi preferované projekty.

V obvode Bratislava I, teda v Starom Meste, získal najväčšiu podporu obyvateľov (1 748 hlasov) projekt s názvom Záhrada pre mladých. Projekt prihlásilo Arcidiecézne centrum mládeže Vinica, ktorý chce upraviť záhradu centra tak, aby lepšie slúžila miestnym obyvateľom ako miesto oddychu, ticha a zábavy. Celkový rozpočet projektu je 4 000 eur, z participatívneho rozpočtu získa dotáciu v maximálne možnej výške 3 500 eur.

Príspevok na šport i na záhradky

V okrese Bratislava II najviac obyvateľov hlasovalo za ružinovský projekt Rozvoj tréningových podmienok florbalovej mládeže (1 009 hlasov), kraj ho podporí rovnako sumou 3 500 eur, pričom celkový rozpočet projektu je 6 150 eur. Projekt prihlásil Športový klub LIDO a prostriedky plánuje použiť na prenájom adekvátnej športovej haly pre florbalistov, aby sa šport stal pre deti dostupnejším.

V okrese Bratislava III sa na prvom mieste na základe hlasovania umiestnil račiansky projekt Úprava záhrady – centrum BIVIO (597 hlasov). Projekt prihlásilo Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR a prostriedky chce použiť na nákup záhradného vybavenia. Z participatívneho rozpočtu bude môcť čerpať 3 500 eur, pričom celkový rozpočet projektu je 4 900 eur.

Podpora zdravia aj tanec detí

V obvode Bratislava IV získal najviac hlasov dúbravský projekt Tanec a hudba v detskom srdiečku (632 hlasov), ktorý prihlásila novootvorená Materská škola Bullova. Kraj mu udelil podporu 3 000 eur a celkový rozpočet projektu je totožný so získanou dotáciou. Z finančných prostriedkov chce materská škola nakúpiť chýbajúce materiálové vybavenie na hudobno – pohybovú výchovu detí.

V okrese Bratislava V najviac obyvateľov hlasovalo za petržalský projekt s názvom CF Hero – aplikácia predlžujúca život (731 hlasov). Poskytnú mu dotáciu vo výške 3 145 eur, pričom celkový rozpočet projektu je v rovnakej výške ako poskytnutá dotácia. Peňažné prostriedky chcú použiť na spustenie aplikácie, ktorá pomáha pacientom s cystickou fibrózou jednoduchšie zvládať ťažkosti spojené s touto chorobou.

Participatívny rozpočet je časť rozpočtu BSK určená na financovanie verejných projektov v rámci celého kraja, teda bratislavských okresov a okresov Pezinok, Senec a Malacky. Kraj vyčlenil pre túto časť svojho rozpočtu 255 880 eur, pričom maximálna výška dotácie na jeden projekt je stanovená na 3 500 eur.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X