Bratislavské cintoríny na Sviatok všetkých svätých tak skoro svoje brány nezavrú, pozrite si otváracie hodiny

Sviatok všetkých svätých, hroby, cintorín
Foto: ilustračné, SITA/Viktor Zamborský

Cintoríny predĺžili pre návštevníkov otváraciu dobu. Na dvoch bude možné využiť jazdu elektromobilom.

Počas Sviatku všetkých svätých alebo „Dušičiek“ príde zapáliť svojim pozostalým sviečku či položiť veniec na hrob mnoho ľudí. Cintoríny čelia najväčšiemu náporu návštevníkov na prelome októbra a novembra.

Otvorené každý deň

Cintoríny a krematóriá v správe Marianum – Pohrebníctvo mesta Bratislava predĺžili otváraciu dobu od pondelka 25. októbra do pondelka 8. novembra. Budú otvorené každý deň od 7.00 hod. do 20.00 hod.

Pod správu Marianum patria podľa webu cintoriny.sk cintoríny Slávičie údolie, Cintorín Karlova Ves, Martinský cintorín, Vrakuňa (bývalý ružinovský cintorín), Ondrejský cintorín, Cintorín Kozia brána, Mikulášsky cintorín, petržalský cintorín, Cintorín Čunovo, Cintorín Devín, Cintorín Dúbravka, Cintorín Lamač, Cintorín Rača a Cintorín Rusovce.

Platby za hrobové miesta

Zároveň budú predĺžené otváracie hodiny vybavovacích kancelárií na cintorínoch a krematóriách. Od štvrtka 28. októbra do piatka 29. októbra nájdete pracovníkov od 8.00 hod. do 17.00 hod. a od soboty 30. októbra do pondelka 1. novembra od 8.00 hod. do 18.00 hod.

Nájomcovia hrobových miest budú môcť vykonať platbu za hrobové miesta priamo na veľkých cintorínoch v nasledujúcich časoch:

  • Cintoríny Slávičie údolie, Martinský, Vrakuňa (bývalý ružinovský):

29. 10. – 31. 10. v čase od 8.00 hod. do 18.00 hod.
2.11. – 3.11. v čase od 8.00 hod. do 16.00 hod.

  • Cintorín Podunajské Biskupice:

30. 10. v čase od 8.00 hod. do 13.00 hod.
31. 10. v čase od 13.00 hod. do 18.00 hod.

  • Cintorín Rusovce:

2. 11. v čase od 13.00 hod. do 18.00 hod.

Elektromobil zdarma

V čase zvýšeného náporu návštevníkov bude k dispozícii na cintorínoch v Slávičom údoli a vo Vrakuni odvoz elektromobilom. Jazda bude bezplatná.

Marianum nebude do utorka 2. novembra vykonávať kamenárske práce. Opatrenia týkajúce sa koronavírusu budú zabezpečené v súlade s platným Covid automatom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk